Sıradaki içerik:

Yatakta Kadını Mutlu Etmenin Yolları Nelerdir?

e
sv

Çalışma Odası Dekorasyonu

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

çalışma odası dekorasyonu

Erkekler için hem evde hem de işte en önemli yer şüphesiz ki çalışma odaları. Bu sebepten ötürü bir erkek için çalışma odası dekorasyonu hayati önem taşır. Hatta evli erkeklerin evin diğer hiçbir eşyasına karışmadığına, yalnızca kendileri için  çalışma odası dekorasyonu üzerine titrediğine şahit olabilirsiniz. Bu makalemizde de sizlere birkaç çalışma odası örneği ile ilham vermeye çalışacağız.

Genellikle yabancı film ve dizilerde şahit oluruz; evli bir çift bir başka evli çifte misafir olur ve ilerleyen saatlerde kadınlar oturma odasında sohbet ederken, erkekler çalışma odasına çekilir. Aslında bu bile çalışma odasının erkek için ne denli önemli olduğunu rahatlıkla açıklayabilir.

Dünyadaki tüm problemlerden arınmak ya da bu problemlere çözüm bulabilmek adına çalışma odası bir sığınaktır erkek için. Bu yüzden bilgisayar masası, kitaplık, koltuk ve diğer tüm eşyalar, söz konusu çalışma odası dekorasyonu olduğunda erkek tarafından özenle seçilir. Burada yazıyı okuyan kadınlar için küçük bir tüyo; bir erkeğin kişiliğini çalışma odası dekorasyonu üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Peki bu sahiplenme, bir mekan yaratma eğilimi yalnızca yetişkin erkeklerde mi var? Elbette hayır. Çocuk çalışma masaları, çocuk kitaplıkları da en çok satılan mobilya ürünleri içinde yer alıyor. Ama bu yazıda konumuz yetişkinler. Bu sebepten ötürü çocuklarla ilgili dekorasyonu şimdilik es geçiyoruz.

Çalışma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Bir kesim karanlık tonları severken, diğer kesim açık tonlarını daha çekici bulabiliyor. Aynı zamanda geniş bir oda tercih eden erkekler olduğu gibi, “çalışma masası sığsın yeter” diyen erkekler de var. Peki ideal bir çalışma odası dekorasyonu nasıl olabilir?

Öncelikle bir çalışma odasının rahat ve işlevsel olması gerekir. İstediğiniz, ihtiyaç duyduğunuz her şey bu odada bulunmalı. Hatta rahatınıza düşkünseniz, bir küçük televizyon, biraz atıştırmalık, hatta oyun oynamaktan vazgeçmem diyorsanız bir Playstation bile…

Eğer ferah bir oda istiyorsanız, odayı tıka basa eşya ile doldurmak oldukça kötü bir fikir. Birçok mobilyayı atmaya kıyamıyor olabilirsiniz ama emin olun bazen sadelik en güzeli. Böyle bir durumda yapmanız gereken en güzel şey, çekmeceli bir masa satın almak! Tüm küçük araç ve gereci bu çekmecelerde saklayarak, göz yorgunluğundan, tozdan biraz olsun kurtulabilirsiniz.

Özellikle duvarların ve mobilyaların renkleri, çalışma odası dekorasyonu için çok önemli. Ne çok boğucu koyu bir renk ne de göz alıcı açıklıkla bir renk tercih etmelisiniz. Bir de odanızın günde kaç saat güneş aldığı da önemli. Elbette çalışma odanızda çok sık vakit geçiriyorsanız, perdelerinizi de güneşin odanızda geçirdiği vakte göre seçmeniz gerekebilir.

Belki de en önemli konuya geldik; eşyaların yerleşimi. Oda büyükse pek problem olmayan bu durum, eğer oda küçükse can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Masayı koymak istenen yere koltuk sığmayınca ya da kitaplığa yer kalmayınca insan çaresiz hissediyor. Elbette bunların da bir çözümü var. Gerçekten de bir masa, küçük bir misafir koltuğu dışında hiçbir şey sığdıramayacağınızı düşünüyorsanız, minimalist tasarımlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Özellikle kitaplıklar konusunda minimalist olarak, odayı olduğundan daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki örnek çalışma odası dekorasyonlarında göreceksiniz.

Bir diğer önemli konuda ışıklandırma. Masayı koyduğunuz yerde ışık arkanızdaysa, masa yeterli ışığı almadığı için göz yorulmaları baş gösterecektir. Eğer ışık tam karşıda olursa, bu sefer de çok fazla göz alacaktır. Doğru açıyı bulmak adına biraz çalışma yapmanız gerekebilir. En mantıklı açı, tam üstünüz olacaktır.

Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

 

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

 

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

 

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

 

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

Bu makalemizde sizler için çalışma odası dekorasyonu için öneriler sunduk ve bazı dekorasyon örneklerini gösterdik. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

En Az Yakan Dizel Arabalar

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.