Sıradaki içerik:

Çalışma Odası Dekorasyonu

e
sv

Dünyanın En Hızlı 10 Arabası

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

dünyanın en hızlı 10 arabası

Söz konusu araba olduğunda erkekler için akan sular duruyor. Elbette söz konusu hızlı arabalar, hele ki dünyanın en hızlı 10 arabası olduğunda, hiçbir erkek bakmadan geçemiyor. Birçoğumuz için bu arabaları satın almak, hatta bir kere sürmek bile hayalken, böyle araçların var olması bile mutlu etmeye yetebiliyor.

Özellikle dünyanın en hızlı arabası, üreticilerin yarışları sebebiyle değiştiğinde ve birinciliği yeni bir model aldığında tüm gözler üstüne çevriliyor. Peki siz sıkı bir otomobil magazini takipçisi misiniz? Biz söylemeden, en hızlı araba hangisi bilebilir misiniz?

Hızlı arabalar çoğu erkeğin tutkusudur ama dikkat edilmesi gereken bir husus var; hız demek, kaza riski demektir ve kaza riski de hem sizin hem de çevrenizdekilerin büyük felaketler yaşamasına sebep olabilir. Bu sebepten ötürü hız tutkusunun sizi ele geçirmesine en azından caddelerde izin vermemenizi şiddetle öneririz. Kazaların büyük bir çoğunluğunun aceleden ve “kendine güvenen şoförler” tarafından yapıldığı bir gerçek. Unutmayın ki trafikte yalnız değilsiniz ve sizin olmasa dahi bir başkasının küçücük bir hatası dahi her şeyin tepetaklak olmasına neden olabilir.

Kamu spotunu da verdikten sonra, hemen listemize geçelim.

Dünyanın En Hızlı 10 Arabası Listesi

10. Noble M600 (362.1 kms)

Her ne kadar sade bir görünüme sahip olsa da (listedeki diğer araçlara göre) oldukça çevik ve hızlı olan Noble M600, ismi çok sık duyulmayan ama en hızlı arabalar arasında yer alan, oldukça karizma otomobil.

dünyanın en hızlı 10 arabası - Noble M600

dünyanın en hızlı 10 arabası – Noble M600

9. Zenvo ST1 (374.9 kms)

Araçta asil bir görünüm var, değil mi? Tabii ki İstanbul trafiğinde ve yollarında bu araçla gezmek biraz zor olurdu. 🙂

dünyanın en hızlı 10 arabası - Zenvo ST1

dünyanın en hızlı 10 arabası – Zenvo ST1

8. Pagani Huayra BC (383.0 kms)

Caddelerde görmeye alışık olmadığımız, en hızlı arabalar arasında gösterilen Pagani Huayra, her ne kadar Japonca gibi durup Japon üretimi olduğunu düşündürse de İtalyan üretimi bir spor araba. Tasarımı gerçekten de müthiş.

dünyanın en hızlı 10 arabası - Pagani Huayra BC

dünyanın en hızlı 10 arabası – Pagani Huayra BC

7. McLaren F1 (387.8 kms)

Pagani Huayra’nın tasarımı her ne kadar estetik olsa da, ünlü McLaren F1 ile yarışabilecek çok az araç vardır. Hatta belki de yoktur. Aynı zamanda saate 387.8 kilometrelik hızı ile dünyanın en hızlı arabaları listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor.

dünyanın en hızlı 10 arabası - McLaren F1

dünyanın en hızlı 10 arabası – McLaren F1

6. Koenigsegg CCR (389.4 kms)

2005 yılına kadar dünyanın en hızlı arabası unvanını elinde taşısa da, listemizin dördüncü sırasındaki otomobilin rekorunu kırmasıyla tahtından oldu. Elbette bir çöküş dönemi başladı… Çöküş dediğimize bakmayın, dünyanın en hızlı arabaları arasında hala 6. sırada!

dünyanın en hızlı 10 arabası - Koenigsegg CCR

dünyanın en hızlı 10 arabası – Koenigsegg CCR

5. Saleen S7 Twin Turbo (399.1 kms)

Oldukça süratli ve estetik aşıklarını kendisine çeken Saleen S7, inanılmaz performansı ile göz dolduruyor, otomobil tutkunlarını kendisine bağlamayı sürdürüyor.

dünyanın en hızlı 10 arabası - Saleen S7 Twin Turbo

dünyanın en hızlı 10 arabası – Saleen S7 Twin Turbo

4. SSC Ultimate Aero (411.9 kms)

Koenigsegg CCR’ın tahtını 2007 yılında elinden alan SSC Ultimate Aero, 2010 yılında Bugatti Veyron’un tanıtılmasıyla, Aero’nun kaderini paylaştı ve sıralamada geri düştü.

dünyanın en hızlı 10 arabası - SSC Ultimate Aero

dünyanın en hızlı 10 arabası – SSC Ultimate Aero

3. Bugatti Veyron Super Sport (431.3 kms)

Yıllar boyunca dillerden düşmeyen ve dünyanın en hızlı arabası unvanını uzun süre hiçbir otomobile kaptırmayan Bugatti Veyron hakkında birçok ilginç bilgi otomobil sevenler tarafından biliniyor. Özellikle son hızla giderse 13 dakikada tekerleklerinin eriyeceği ama o kadar hızla 13 dakika gitmenin mümkün olmadığı, çünkü 8 dakikada benzinin bittiği…

Yakıt demişken, ilginizi çekebilir; En Az Yakan Dizel Otomobiller

dünyanın en hızlı 10 arabası - Bugatti Veyron Super Sport

dünyanın en hızlı 10 arabası – Bugatti Veyron Super Sport

2. Bugatti Chiron (420+ kms)

Bugatti Veyron Super Sport’un ardından gelen Chiron, tam olarak kaç km hızla gittiği bilinmese de Veyron’dan daha hızlı ve kesinlikle dünyanın en hızlı arabası olmayı kıl payı ile kaçırmış!

dünyanın en hızlı 10 arabası - Bugatti Chiron

dünyanın en hızlı 10 arabası – Bugatti Chiron

1. Hennessey Venom GT (434.5 kms)

NASA’ya ait özel bir pistte gerçekleştirilen sürüş ile saatte 434.5 km hıza ulaşan Hennessey Venom, tarihin gelmiş geçmiş en hızlı aracı olma özelliğini hala koruyor. Uzmanlarsa hızının 448 kms seviyesine kadar çıkabileceğini söylüyor! İnanılmaz!

dünyanın en hızlı 10 arabası - Hennessey Venom GT

dünyanın en hızlı 10 arabası – Hennessey Venom GT

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.