Sıradaki içerik:

Bitcoin Nedir?

e
sv

En İyi Laptop Markaları

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

en iyi laptop markaları header-min

Bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Özellikle taşınabilirliği sayesinde laptoplar… Hal böyle olunca birçok insan aynı soruyu soruyor; en iyi laptop markaları hangileri? Tabii ki bu sorunun yanıtı aynı zamanda laptop fiyatları ile doğru orantılı. Gelin beraber en iyi laptop markası ile beraber en iyi 10 laptop markası konusunu da detaylıca inceleyelim.

Laptop mu masaüstü bilgisayar mı?

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada en önemli etken, kullanım alanız olmaktadır. Eğer yalnızca oyun oynarım ve arada internette gezinirim diyorsanız, daha iyi performans alabileceğiniz bir masaüstü bilgisayar satın alabilirsiniz. Fakat arada sırada yanıma alır, dışarıda işlerimi görürüm diyorsanız, doğal olarak laptop satın almalısınız. Peki ikisi arasındaki temel farklar nelerdir?

En önemli fark, masaüstü bilgisayarların özelliklerinin (ram, ekran kartı, harddisk vs.) fiyatına göre oldukça yüksek olması. Laptoplarda bu biraz daha sönük kalabiliyor. Elbette yeteri kadar bütçe ayırabiliyorsanız, en iyi laptop markaları listemizden bir marka seçip, iyi performans verebilecek bir bilgisayar satın alabilirsiniz.

En İyi Laptop Markaları Listesi

Aşağıda, en iyi laptop markaları hakkında kısaca bilgiler veriyoruz. Sizler de laptop satın almak istiyorsanız, listemizi değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

10. Toshiba

Dünya’da teknolojik gelişmelerin birçoğunda Toshiba markasının ismini duymanız mümkün. Elbette söz konusu laptop olduğunda da Toshiba ismini zikretmemek hata olurdu. Aslında Türkiye’de en fazla kullanılan laptop markaları arasında yer alıyor ve listedeki diğer bilgisayarlar sizi biraz şaşırtabilir, hatta bazılarını hiç duymamış bile olabilirsiniz.

Makalenin sonunda sıralamanın neye göre yapıldığı hakkında bilgi aktarıyor olacağız.

9. Samsung

Telefon konusunda en büyük rakibi Apple ile sürekli mücadele halinde olan Samsung, en iyi laptop markaları arasında yer alsa dahi eleştirmenler tarafından yerden yere vuruluyor. Bu kadar büyük bir teknoloji devinin daha iyi cihazlar yapabileceğini söylüyorlar.

Yukarıdaki eleştiriler elbette laptopların kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sadece daha iyi yapılabileceğini savunan eleştirmenler, Samsung’a bu konuda yükleniyor.

Samsung laptoplar genel olarak performans açısından isteneni vermektedir.

8. Acer

En iyi laptop markası hep merak ediliyor ama biraz daha sabredin :).

Acer, ülkemizde de çok kullanılan bir laptop markası. Bu hususta, özellikle şirketler Acer laptopları kullanıyor. Bu hususta Acer’in sağlam ve yüksek performanslı cihaz ürettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

7. Microsoft

Dünyanın en büyük markalarından birisi olmasına rağmen birçok insan Microsoft marka bilgisayar olduğunu bile bilmez. Çünkü ülkemizde çok yaygın kullanılan bir laptop markası değildir. Yine de bu denli büyük bir teknoloji firmasının en iyi laptop markaları listesinden yer almaması mümkün mü? Microsoft marka laptoplar, oldukça başarılı bir performans ile tüm işlerinizi görmenize yardımcı olacaktır.

6. Hewlett Packard (HP)

Yukarıda Acer marka laptoplar için şirketlerde kullanılır demiştik ama HP ve bundan sonraki laptoplardan dört tanesi hemen her şirkette kullanılıyor! Sağlamlığı ve fiyat performans oranı HP marka bilgisayarların en iyi laptop markaları arasında yer alması için yeterli.

Ülkemizde eskiden, şimdiye oranla çok daha fazla kullanılsa da, dünyada hala çok kullanılan laptoplar arasında yer alıyor.

5. MSi

Gamerlar, yani oyun oynamayı sevenler bu markayı çok iyi bilirler. Gamerlar arasında en çok tercih edilen laptop markası, MSi olmaktadır. Dünya’da oyun severler arasında birbirine önerilen ve satış rakamları ile sürekli listenin başında olan MSi, ülkemizde genel olarak yine gamerlar tarafından bilinmektedir.

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız kesinlikle MSi marka laptop satın alabilirsiniz.

4. Lenovo

Listedeki en iyi fiyat performans ürünü Lenovo marka laptoplar olabilir. Çünkü hem diğer bilgisayarlara göre daha ucuz olması hem de özelliklerinin diğer cihazlarla yarışması, aynı zamanda oldukça sağlam ve şık bir görünüme sahip olmaları, Lenovo marka laptopları en iyi laptoplar arasında sokuyor.

Kim bilir, Lenovo belki ilerleyen süreçte dünyanın en iyi laptop markası olma yolunda büyük bir ilerleme kaydeder.

3. ASUS

Listenin bundan sonraki aşamasında şaşırmayacaksınız. Zaten dünyaca ünlü ve en başarılı laptoplar genel olarak biliniyor. ASUS, dünya markası bir teknoloji devi olmakla kalmıyor, tüm ürünlerini oldukça başarılı bir şekilde üretiyor. Özellikle sağlam olmaları ve performans bakımından tatmin edici olmaları nedeniyle kesinlikle tercih sebebi.

2. DELL

Mr. Robot dizisini takip edenler Evil Corp markasını bilirler. DELL logosundaki yatık E’nin alındığı ve kullanıldığı tüm dünya tarafından biliniyor. Dizi senaristleri herhangi bir açıklama yapmasa da, DELL markasının ne kadar büyük bir marka olduğunu bu bile anlatmaya yeter. Gerçi dizide oldukça kötü bir yönetimi var ama…

DELL, şirketlerde en çok kullanılan laptop markası. Bunun nedeni de elbette fiyat ve performans oranı. Laptop satın almak istiyorsanız, gözünüz kapalı DELL marka bilgisayar satın alabilirsiniz.

1. Apple

Elbette şaşırmadınız. Apple, hem saat, hem telefon hem de bilgisayar teknolojisine bakış açısını alt üst etti ve teknolojiyi yönlendirmeye başladı. Oldukça pahalı olan laptoplar üretse de, en iyi laptop markaları arasında en iyi laptop markası olarak çok rahat bir şekilde ön plana çıkıyor.

Zarif tasarımı, mükemmel yazılımı sayesinde, her laptop alıcısının hayallerini süsleyen bir marka.

En İyi Laptop Markaları Listesi Neye Göre Yapıldı?

Dünyanın en prestijli laptop platformlarından olan LaptopMag tarafından açıklanan liste, kategori bazında oylamalar ile oluşturuldu. Bu noktada oldukça başarılı bir kategorilendirme ve puanlama yapılmış. Kategoriler ve puanlama listesi aşağıda yer alıyor:

en iyi laptop markaları

en iyi laptop markaları puanlama kategorileri

Listenin güncel hali, yani 2017 en iyi laptop markaları açıklandığında, sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sizce en iyi laptop markası hangisi? Yorumda belirtebilirsiniz.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Bitcoin Nedir?

Erkeklere Özel Teknoloji

En Az Yakan Arabalar

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.