Sıradaki içerik:

Kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar?

e
sv

Erkek Dövme Modelleri

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

erkek dövme modelleri

Bu makalemizde genel olarak dövme çeşitleri hakkında bilgi verirken, aynı zamanda erkek dövme modelleri ile ilgili bazı örneklere yer vereceğiz.

Dövme Yaptırmak İstiyorum, Pişman Olur muyum?

Son yıllarda dövme yaptırmak oldukça popüler olsa da, birçok insanın haklı olarak bazı çekinceleri var. Bu çekincelerin başında “acaba sıkılır mıyım?” sorusu geliyor. Aslında bu oldukça önemli bir soru; ömür boyu vücudunuzda taşıyacağınız dövmeleri iyi düşünmeniz gerekiyor.

Erkek Dövme Modelleri

Kadın ve erkek dövme modelleri oldukça fazla. Bu yüzden karar vermek hiçte kolay olmuyor. Şunu hatırlatmakta fayda var; ileriye dönük düşünmelisiniz! Bugün bekar olabilirsiniz ama birkaç yıl içerisinde evlilik planınız var mı? Eşinizin dövmenizi sevmeme ya da başka bir kadını hatırlattığını düşünme, belki de bu konuda haklı olma ihtimalini bir düşünün?

Eğer dövme yaptıracaksanız, sizin için gerçekten önemli bir anlamı olsun. Kişiliğinizi yansıtan bir söz ya da çocukluğunuzdan kalan bir anının resmedilmesi gibi olabilir. Erkek dövme modelleri oldukça çok olsa da, hazır modeller yerine kendinize özel olan bir şey üretmeyi düşünebilirsiniz.

Bu uyarıları yapmamızın sebebi, dövmenin kalıcı olmasından ve belki de ilerleyen süreçte pişmanlık duymanızı sağlayabileceğinden ötürü. Zaten kafaya koymuşsanız ve dövme yaptıracaksanız bize hayırlı olsun demek ve size  en güzel dövmeyi bulmanız için yardımcı olmak düşer…

Dövme Boyutu ve Yeri Belirleme

Dövme yaptırmadan önce kesinlikle nereye yaptırmak istediğinizi düşünün ve karar verin! Yani doğaçlama olarak dövmeciye gidip katalog karıştırarak bir dövme belirlemeyin. Diyelim ki kolunuza yaptırmaya karar verdiniz. Boyutu ne olacak? Kolu kaplayan bir dövme mi yoksa minimalist bir dövme mi tercih edeceksiniz. Örneğin, gökteki yıldızlar, gezegenler sizi oldukça cezbediyor; bir galaksi imgesi içeren dövme mi yoksa yalnızca Jüpiter mi yaptıracaksınız?

Yukarıdaki örnekten yola çıkarak nasıl bir dövme istediğinizi belirledikten sonra nereye yaptıracağınızı ve boyutunu belirleyin. Elbette en önemlisi, nereye yaptıracaksınız?

“Arkadaşımın bir arkadaşı ucuza dövme yapıyor,” yönlendirmelerini birçok kere duymuşsunuzdur ama siz oldukça dikkatli davranarak, önerilen sanatçının örnek dövmelerini görmek isteyin, internetten yorumlarını araştırın. Eğer dövme yaptırmaya bütçe ayırdıysanız, mutlaka ve mutlaka en yüksek memnuniyeti sağlayacak yeri bulmaya çalışın! Çünkü dövme bir kere yaptırılıyor.

erkek dövme modelleri - kötü dövmeler

erkek dövme modelleri – kötü dövme örneği

Yukarıdaki örnekten anlayacağınız gibi kötü bir dövmeyi düzeltmek yeni bir masraf, yeni bir acı ve oldukça sinirlendirici bir durum. İyi araştırın ve bir kere karar verin!

Bölgelere Göre Erkek Dövme Modelleri

Elbette vücudunuzun dilediğiniz yerine dövme yaptırabilirsiniz. Fakat bu seçimi yaparken kişisel özelliklerinizi, yaşam tarzınızı ve sosyal ortamınızı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Örneğin boynunuza yaptıracağınız bir kuru kafa dövmesi, iş görüşmelerinde sizin için problem olabilir. Aynı şekilde dini ya da ideolojik inançlarınıza göre yaptıracağınız dövmeler, ilerleyen süreçlerde fikirlerinizin değişmesi sebebiyle sizin için kötü hatıralar olarak kalabilir.

Dövme yaptırmak biraz riskli (ileriye dönük olarak) bir tercih olduğu için sizleri bol bol uyarma gereği duyduk. Bu uyarılar dövmeye karşı olduğumuz için değil, kesinlikle ilerleyen süreçlerde pişmanlık yaşamayacağınıza emin olmanızı sağlamak amacıyla yapılmıştır. Şimdi bölgelere göre erkek dövme örneklerini beğeninize sunuyoruz.

 

erkek dövme modelleri - üst kol

erkek dövme modelleri – üst kol

 

erkek dövme modelleri - bilek

erkek dövme modelleri – bilek

 

erkek dövme modelleri - üst bacak

erkek dövme modelleri – üst bacak

 

erkek dövme modelleri - omuz

erkek dövme modelleri – omuz

 

erkek dövme modelleri - kol

erkek dövme modelleri – kol

 

erkek dövme modelleri - boyun

erkek dövme modelleri – boyun

 

Yukarıdaki erkek dövme modelleri görsel olarak ortalama erkek vücutları baz alınarak sizlere sunuldu. Bir dövmenin ortalama bir erkek vücudunda nasıl durduğu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamayı amaçladık. Umuyoruz ki kendinize en uygun dövmeyi bulur ve ömür boyu taşımaktan hiç pişman olmazsınız.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Çekici Erkek Nasıl Olunur? Bir Adım Öne Çıkın!

Kadınlar Erkeklerin İlk Neresine Bakar?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.