Sıradaki içerik:

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

e
sv

Erkekler İçin En İyi 7 Sakal Modeli

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

beğenilen sakal modelleri

Sakal kullanımının çok moda olduğu günümüzde erkekler için en iyi sakal modeli ile yepyeni tarzlar yaratılabilir. Erkekleri daha erkeksi ve maskülen gösteren sakallar, kadınlar tarafından oldukça beğeniliyor. Bu yüzden her erkek kendisine yakışan modeli bularak tarzını yaratmalıdır.

En Popüler Sakal Modelleri

Tabi ki sakal tek başına bir faktör değildir. Saç sakal uyumu yakalanarak çok daha karizmatik bir görüntü yakalanabilir.

Bunun için her erkek baş yapısına, yüz tipine ya da yaşına uygun modelleri seçmelidir.

Top Sakal

Kare yüzlere en çok yakışan top sakal modelleri olacaktır. Top sakal genel olarak tek bir tarz zannedilse de aslında pek çok farklı modeli vardır.

Çember şeklinde bir bıyık ve ağız çevresini saran sakal modeli top sakal olarak adlandırılır. Gençler için çok uygun bir tarz olmasa da 30’lu yaşlardan sonra ideal olacaktır.

Gençler ise yarım top sakal tercih edebilirler. Bu modelde bıyık ve sakal birleşmeyecektir. Sakal sadece çene ucunda olacaktır.

Farklı bir tarz yaratmak isteyenler için keçisakalı denilen model de tercih edilebilir. Top sakalın bıyıksız hali olarak düşünebilirsiniz.

Kısa Sakal

Yuvarlak yüzlü kişilere yakışan ve gençler tarafından en çok tercih edilen model kısa kirli sakaldır. İlk olarak elmacık kemikleri boyunca köşeli bir tıraş olduktan sonra sakallarınızı kısaltabilirsiniz.

Kısa tam sakalda sakal ve bıyığınız birleşirken dilerseniz kısa yarım sakal ile bıyık ve sakalınız arasını ayırabilir ve sakalınızı biraz daha ince tutabilirsiniz. Farklı olmak isteyenler için balbo sakalı iyi bir tercih olabilir. Favorilerden ayrılan sakallar inceltilerek bıyıklardan da ayrılabilir. Bağlantı ise çene altından sağlanacaktır.

Sakalınızı çok daha ince hale getirmek isterseniz de çapa sakalı yapmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Kirli Sakal

Kirli sakal modeli günlük hayatta en çok karşılaşılan modeldir. Genelde oval yüzlü erkeklerde daha hoş dursa da pek çok erkeğe yakışan bir modeldir. Kişilerin sinekkaydı tıraş olduktan sonra yaklaşık 2-3 günlük uzamış bir sakalı varmış gibi bir görüntüye sahiptir.

Gerçekten sakalı birkaç gündür uzayan erkekler de bu sınıfa girerler. Ancak tarz olarak sakalını sürekli bu boyutta tutan pek çok erkek vardır. Kullanımı kolay ve pek çok kişiye yakışan bir model olduğu için çok avantajlıdır.

At Nalı Bıyığı

Bu model bıyıkların çene boyunca aşağı kadar inmesi sonucu oluşan at nalı görüntüsüdür. Günlük hayatta pek alışık olunmayan bu modeli filmlerde sıkça görmüşsünüzdür. Toplum arasında daha çok motorcu sakalı olarak bilinmektedir.

At nalı bıyığın daha sakallı halini arıyorsanız bıyıklarınızdan favorilerinize kadar sakal bırakabilirsiniz. Kendine has bu model oldukça karizmatik olacaktır. Ancak günlük kullanım için uygun değildir. Genelde kovboy sakalı olarak bilinir.

Şerit Sakal

Gençler için çok sevilen modellerden birisi şerit sakaldır. Genelde genç popçularda görülen bu sakal çene altında şerit halinde uzanan az ve ince bir sakaldır. Yirmili yaşlardaki arkadaşlara tavsiye edebiliriz.

Çene Kuşağı Sakalı

Gençler için ideal diyebileceğimiz bir model ise çene kuşağı modelidir. Bıyıksız bir sakal modeli olmasıyla gençler için çok uygundur. Tamamen kesilmiş bir bıyık ve çene boyunca uzanan ince bir sakal yeterlidir. Çenenin alt kısmındaki ince sakal size ayrı bir tarz katacaktır.

Uzun Sakal

Son zamanlarda uzun ve dolgun sakallar da odlukça moda. Özellikle gençlere uygun sakal modeli arasına girmesi ne kadar tercih edildiğiniz gösterecektir. 3-4 cm uzunluğundaki düzgün kısaltılmış bu sakallar oldukça kuğul bir tarzdır.

[irp][irp]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.