Sıradaki içerik:

İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

e
sv

Erkeklere Özel Teknoloji

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

erkeklere özel teknoloji

Birçok ürün kadın, erkek ve çocuk olarak ayrılıyor; aynı şekilde birçok hizmette de bu farklılıklar var. Bu makalemizde erkeklere özel teknoloji üzerine biraz bilgi aktarıp, sürekli kullandığımız mobil uygulamaların erkeklere özel olanları hakkında bilgi aktaracağız.

Söz konusu teknoloji olduğunda aslında pekte bir ayrım yapılmıyor; her şeyi herkes kullanabiliyor. Fakat birçok uygulama kadınlar ya da erkekler için özel olabiliyor. Kadınlar için regl dönemlerinin takibini yapan uygulamalar varken, erkekler için sperm kalitesini ölçen bir uygulama var. Evet, yanlış duymadınız, erkeklere özel teknoloji söz konusu olduğunda birçok insanın aklına bu uygulama geliyor!

Diğer uygulamalara geçmeden önce bu konuda biraz bilgi vermek istedik. iSperm isimli bu uygulama, 2015 yılında bu bilinir hale geldi. Spermlerin görüntüsünü, hareketlerini analiz ederek kalite ölçümü yapan bu uygulama erkekler için özel olsa da, sperm üreten tüm canlılarda da kullanılabilir özellikte. Uygulamanın evli çiftler için oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğini iddia eden üretici firma, erkeklere özel teknoloji olarak geçen bu uygulamanın birçok sektörde de rahatlıkla kullanılabileceğini iddia ediyor.

Erkeklere Özel Mobil Uygulamalar

1. Mr. Porter

200’e yakın marka, Mr. Porter uygulaması ile, erkeklere özel teknoloji alanında ilk sıramızda yerini alıyor. Biz erkekler alışveriş yapmayı sevsek bile, kadınlar kadar gezmiyor, araştırmıyoruz. Teknolojinin ilerlemesiyle hemcinslerimiz oldukça rahatladı! Mr. Porter da erkeklerin tercihlerini iyi analiz edip hızlı çözümler sunan ender uygulamalardan birisi. Elbette erkeklere özel mobil uygulamalar gün geçtikçe artıyor.

2. Stylebook Men

İsminden de anlaşılabileceği gibi, erkekler için kıyafet kombini yapılan ve en uygun kombini giymeden anlamanızı sağlayan bir mobil uygulama. Her ne kadar işlevsel gibi gözükse ve birçok Türk erkeği bu uygulamayı kullansa da, çoğunluğumuz kıyafetleri üzerinde görmeden karar vermiyor. Yine de erkeklere özel teknoloji alanında güzel bir yenilik.

3. Men’s Hairstyles

Erkek Uzun Saç Modelleri ve Popüler Sakal Modelleri isimli makalelerimizde sizlere en uygun saç ve sakal modelleri nasıl seçilir, sorusunu yanıtlayarak yardımcı olmaya çalışmıştık. Men’s Hairstyles, erkeklere özel teknoloji alanında oldukça başarılı bir mobil uygulama. Fotoğrafınızı yükleyip size hangi saç şeklinin yakışacağı hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

4. Gilt

Yine erkeklere özel ürünler satan bir firma tarafından tasarlanmış olan bu erkeklere özel mobil uygulama özel tasarım ürünleri indirimli olarak satın alabilirsiniz.

5. Ask A Stylist

Uygulamanın adından da anlayabileceğiniz üzere, uygulamayı indirip onlarca stil danışmanından destek alabilirsiniz. Stilistlerin puanlarına bakarak tercih yapmanız da mümkün.

6. How to Tie a Tie

Kravat nasıl bağlanır? Erkeklere özel teknoloji artık animasyonlu olarak otuzdan fazla kravat bağlama  tarzını telefonunuza kadar getirdi. Kravat bağlamayı bilmeyen ya da farklı bağlama tarzları öğrenmek isteyenler için oldukça başarılı bir uygulama. Kullanımı da bir o kadar kolay.

7. Style

Son trendleri, moda akımlarını kullanıcılarına fotoğraflarla, videolarla ve analiz yazılarıyla ulaştıran bu uygulama, özellikle modayı yakından takip eden erkekler için harika bir destek. Böylece tarzınızı modanın akışına göre şekillendirebilirsiniz.

Erkeklere Özel Teknoloji ve Önemi

Yukarıdaki uygulamalar bir nevi Çekici Erkek Nasıl Olunur konusunda da bilgiler veriyor. Kadınların teknolojiyle arası iyi, modayı yakından takip eden, kültürlü erkeklerden etkilendiği konusuna kimse karşı çıkmayacaktır. Bakımlı ve kültürlü olmak herkes için aynı amaçlara hizmet eder; birincisi, kendisini iyi hissetmek; ikincisi, başkalarının kendisini beğenmesini, taktir etmesini sağlamak. Bu sebeplerden ötürü, yani hem kendinizi iyi hissetmek hem de başkaları tarafından beğenilmek, arzulanmak sizin elinizde.

Erkeklere özel mobil uygulamalar ve dolayısıyla erkeklere özel teknoloji bu şekilde. Umuyoruz ki işinize yarayacak bilgilendirmeler yapabilmişizdir!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.