Sıradaki içerik:

2019 Yazında Popüler Olacak Erkek Saç Modelleri!

e
sv

Erkeklerin Estetik Operasyon Tercihleri Neler?

avatar

Didem Bektaş

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Erkeklerin estetik tercihleri neler?

Vücudumuzda ya da yüzümüzde beğenmediğimiz yerler olabiliyor. Plastik cerrahi uzmanlık dalı da bunun için var. Uzmanlar hastalarının isteklerini değerlendirerek en iyi şekilde estetik ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Estetik operasyonları sadece kadınlar yaptırmıyor. En az kadınlar kadar erkeklerin de estetik kaygıları var.

Burun, saç ektirme, dolgu-botoks gibi farklı alanlarda ihtiyaç duyulan cerrahi müdahaleler erkeklerin de ilgisini çekiyor. Bakalım erkeklerin estetik operasyon tercihleri nelermiş?

Erkekler Hangi Estetik Operasyonları Tercih Ediyor?

Burun Estetiği

Kadın ya da erkek herkesin favori estetik operasyonu burun estetiğidir. Erkekler de burun yapısından şikayetçi olabiliyor. Bu alanda son yıllarda yaşanan gelişmeler de talebin artmasını sağladı. Yıllar önce yapılan ameliyatlar erkeklerde daha feminen bir ifadeye yol açıyordu.

Gelişen teknikler sayesinde doğal görünüm kaybolmuyor ve feminen değil erkeksi bir ifade yaratılabiliyor. İyileşme süreci de daha kısa üstelik hiçbir iz kalmıyor.

Burun estetiği pahalı bir operasyon olsa da hastanın durumu ve merkezin maddi durumuna göre fiyatlar 3 bin liradan 20 bin liraya kadar değişebiliyor. Erkek burun estetiği sağlık açısından da yapılabiliyor. Nefes alma problemleri bu şekilde çözümlenebiliyor.

Saç Estetiği

Erkeklerin cerrahi operasyon geçirmek istedikleri alanların başında saç gelir. Kellikle savaşan erkekler saç ektirmeyi tercih ediyor. Erkeklerde saç estetiği nasıl yapılabilir? Estetik kaygılar doğuran saçsızlık, kellik ve seyreklik için de tıbbi çözümler var.

Günümüzde gelişen tekniklerle son derece doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Başın üst ve yan kısımları genellikle daha sorunlu. Bunun için cerrahlar ense kısmından aldıkları saç kökleriyle çıplak olan bölgeye ekim yapmayı tercih ediyor.

Son derece başarılı örneklerin olduğunu çevremizden görüyoruz. Saç kökü başına fiyatlar 1 liradan 500 liraya kadar çıkabiliyor.

Yağ Aldırma

Liposuction sözünü duymuşsunuzdur. Kadınlar kadar erkeklerin de başvurduğu bu yöntemle vücudun yağlı bölgelerindeki fazla yağın çekilmesi söz konusu. Göbek ve bel yağları erkeklerin en büyük sorunlarından biri. Spor ve diyetle başa çıkamayanlar oldukça pahalı olan bu estetik operasyona başvuruyor.

Karın germe işleminden sonra üçgen bir vücuda erişmek için biraz süre gerekiyor. Kalın belli, simit göbekli ve yağlı vücutlar için etkili bir yöntem. Ayrıca göğüs küçültme ve diğer bölgelerden yağ alma operasyonları da bu aralar popüler.

Göz Estetikleri

Göz altı torbaları, renk değişiklikleri ve sarkık göz kapağı hem kadınlarda hem de erkeklerde can sıkıcı bir durumdur. Yaşlanmayla birlikte ilerleyen en büyük estetik sorunlardan biri göz çevresiyle ilgilidir. Şişkinlik, sarkma, göz torbaları ve kaz ayakları için harika tedaviler var.

Görme problemlerine de olumlu etki ediyor bu operasyonlar. 2 bin lira ila 5 bin lira arasında değişen göz altı torbası ve göz kapağı ameliyatları şu aralar erkekler tarafından çokça tercih ediliyor.

Diş Estetiği

Diş sağlığı hepimizin hayatında önemli. Kadın erkek hepimiz diş doktoruna düzenli olarak bakım ve kontroller için gitmeliyiz. Diş problemleriyle birlikte diş estetiği için de uzmanların yolunu tutabiliriz. Sağlıksız beslenme en çok dişleri vurur.

Bir de doğuştan gelen diş yapısında görülmek istenmeyen bozukluklar söz konusu. Son yıllar içinde diş estetiğine yönelim oldukça artmış durumda. Yapılan başarılı müdahaleler ise kişinin özgüvenini yeniden kazanmasında oldukça etkili.

2 bin lira ila 20 bin lira arasında değişen implant, zirkonyum, porselen kaplama, dolgu, protez ve ortodontik operasyonlar daha düzgün dişlere ve mutlu gülüşlere kavuşmamızı sağlıyor. Erkeklerin estetik tercihleri temel olarak bu alanlarda görülüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.