Sıradaki içerik:

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır?

e
sv

Evliliğe Hazır Olmak

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

evliliğe hazır olmak

Evlenmek isteyen erkekler için oldukça zorlu olan bir süreçtir evlenmek. Evliliğe hazır olmak ya da evliliğin getirdiği sorumluluklara hazırlanmak, erkekler için her zaman daha zor olmuştur. Çünkü ülkemizde erkekler her zaman daima özgür olan, kadınlar ise daha az özgür bir yaşam sürebilen taraftır.

Aynı zamanda hem iç güdüsel hem de toplum gelenek ve göreneklerine göre erkekler genel olarak bağımsız olmaya teşvik edilmiştir. Bu sebepten ötürü evlenmek isteyen erkekler için evliliğe hazır olmak açısından bazı öneriler sunacağız.

Erkekler İçin Evliliğe Hazır Olmak

Bekarlıktan evlilik hayatına geçen erkeklerin ilk dönemlerde yaptıklarını çevrenizden siz de duymuşsunuzdur; özellikle de evleneceği kadın ile daha önce cinsel bir birliktelik yaşamamış ya da hiç beraber kalmamış olanlar bu durumlarda oldukça zorlanır.

Eşinin yaptığı yemeği yiyemeyen ya da birkaç hafta uyumakta güçlük çekenler olmuyor değil. Bu durumun karşısındaki kadınla değil, hayat tarzının bir anda değişmesiyle alakalı olduğunu bilmek gerekir.

Peki evlenmek isteyen erkekler bu tarz bir problem yaşamamak, evliliğe hazır olmak adına ne yapmalı? evlenince hayatımızda neler değişir? sorularının cevabına gelin beraber bakalım.

Evlenince Hayatımızda Neler Değişir?

Gece gezmelerini, buluşmalarını bırakın. Arkadaşlarınızla gece takılmalarına alışmış olabilirsiniz ve bu durum evlendikten sonra bir anda değişeceği için, sudan çıkmış balığa dönmemek adına bu alışkanlığınıza son vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İş çıkışı arkadaşlarla birer bira içmek ya da playstation oynamak, eskisi kadar mümkün olmayabilir. İşten eve dönen ya da çalışmayıp evde sizi bekleyen bir kadın, haklı olarak önceliği kendisine vermenizi bekleyecektir.

Kişisel bakım ve değişikliklere hazır olun. Saçlarınızı dilediğiniz gibi kestirdiğiniz, sakallarınızı istediğiniz kadar uzattığınız günler geride kalmış olabilir. Tabii ki eşinizin tavrı da oldukça önemli fakat genel olarak kadınlar erkeğin saç, sakal, giyim tarzı konusunda yol göstericisi oluyor. Ama bu hiçte kötü bir şey değil! Emin olun, daha iyi bir görünüme sahip olacaksınız. Çünkü kadın eli değmiş çoğu şey, olduğundan daha güzel bir hale geliyor.

Dilediğiniz zaman dilediğiniz şeyleri satın almaya, yemeye mi alıştınız? Size bir iyi bir de kötü haberimiz var; artık istediğiniz şeyleri satın alıp yiyemezsiniz ama merak etmeyin, paranız cebinizde kalacak ve eşinizle ortak arzularınızı yerine getireceksiniz.

Düzenli yemek, daha az aktivite derken kilo alabilirsiniz. Bu yüzden evlenmeden önce spor yapma alışkanlığı edinmenizi ya da evlendikten sonra yürüyüşlere, aktivitelere ara vermemenizi öneririz.

Her zaman maneviyata önem verin evlenmek isteyen erkekler evliliğe hazır olmak adına sürekli maddi durumları düşünse de, aslında işin en önemli kısmı manevi kısımlardır. Sağlıklı bir evlilik için manevi huzur şarttır.

Bekar arkadaşlarınızla eskisi kadar sık görüşemeye bilirsiniz. Elbette bu evliliğin getirdiği doğal bir şey. Çünkü bekar arkadaşınızla siz sohbet ederken eşiniz sizi izlemek istemeyecektir. Elbette eşiniz arkadaşınıza ısınabilir, size katılabilir ama bu küçük bir ihtimaldir. Soğukluklara hazırlanın.

Evlilikte Sorunlar Nasıl Çözülür?

Yukarıdaki öneriler evlilik sorunları yaşamamanız ve evlilik psikolojisi hakkında önceden bilgi almanız adına en temel örneklerdir.

Evlenmek, korkulacak bir şey değildir! Yalnızca neyi, ne zaman ve nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilinçlenmeniz zaman alabilir (elbette eşinizin de öyle). Evlilikte sorunlar her zaman olacaktır ama bunlar sizi korkutmasın; her zaman münazara ederek anlaşmaya çalışın. Ne demişler; “bir kadın kavga ediyorsa, o ilişkide hala ümit vardır.” 

Evlenmek isteyen erkekler şunu da asla aklından çıkartmamalı; sizin için önemi olmayan bir konu eşiniz ya da sevgiliniz için çok önemli olabilir. Bu yüzden dikkatle dinlemeli ve karşınızdakini anlamaya çalışmalısınız. Evlilikte sorunlar çoğu zaman empati yapılmadığı için çözülemiyor. Eğer karşınızdakini anlamak için çaba sarf ederseniz, çözülmeyecek hiçbir problem yoktur!


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Çekici Erkek Nasıl Olunur?

Kadınlar Erkeklerin İlk Neresine Bakar?

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.