Sıradaki içerik:

Takım Elbise Nasıl Seçilir?

e
sv

Girişimcilik Proje Örnekleri

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

girişimcilik proje örnekleri

İş yaşamında girişimcilik örnekleri parmakla gösterilir; çünkü onlar kendi işlerini kurarak risk almışlar ve başarmış ya da başarıya ulaşmaya çok yakındırlar. Bu makalemizde yaşam kalitenizi arttırmak için neden girişim sahibi olmanız gerektiğini açıklayacağız ve girişimcilik proje örnekleri ile nasıl girişimci olur, açıklamaya çalışacağız.

İş hayatı baz alındığında girişimci: risk almayı seven, cesur insanlardır. Çünkü hazır para değildir girişimcileri bekleyen; projeleriyle kazanacakları milyonlar, belki de milyarlardır. Bu noktada girişimcilik proje örnekleri ile, girişimci nasıl olunur, sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Girişimcilik; hiç var olmamış bir projeyi yaratmak olabildiği gibi, aynı zamanda var olan bir projeyi daha kapsamlı ya da ülkede tanınır hale getirmekte olabilir. Her iki taraftan da, yani sıfırdan bir proje yaratmak ve bir projeyi geliştirmek konusunda da bilgi aktaracağız.

Başarılı girişimciler, yorulmak ne demek bilmeyen, işini hayatının merkezine koyan kişilerdir. Yani hiç durmadan çalışmak, sizi yormamalıdır.

En Yeni Girişimcilik Proje Örnekleri

Herkes bir kere taşınmıştır ya da taşınan bir yakınına yardım etmiştir, değil mi? Başarılı girişimciler arasında “az eşya ile taşınan” ya da “birkaç parça eşya taşıyan” insanlara yönelik, taşımacılıkta yepyeni bir kapı açan, taşımacılıkta yepyeni bir imkan sağlayan Octovan var. Mobil uygulamayı indirip, mesafeyi ve istediğiniz araç türünü seçtikten sonra belirlediğiniz saatte, nakliye aracınız kapıda ve ne kadar ödeyeceğinizi önceden biliyorsunuz.

Yukarıdaki girişim çok basit gibi görünebilir ama en iyi girişimcilik proje örnekleri arasında yer alıp, Türkiye İş Bankası’nın Start up projeleri desteği ile Workup programına katıldı, en iyi 10 girişimden bir tanesi oldu.

Yine her aile kira ya da fatura ödüyor, değil mi? Hiç şöyle düşündüğünüz oldu mu? “Kira ve faturaları taksitlendirebilsem ne güzel olur…” Evet, tam olarak böyle düşünen, bazı aylar sıkışarak “keşke faturamı, kiramı erteleyebilsem,” diyen çok kişi var. Yine Türkiye İş Bankası, en iyi on girişimden birisi olarak e-kira‘yı seçti. e-kira, kira, aidat ve fatura ödemelerinizi taksitlendirebileceğiniz, erteleyebileceğiniz ve ödemelerinizle para puan, mil kazanabileceğiniz platformlardan. 2017 En iyi girişimcilik proje örnekleri arasında yer alıyor.

Başarılı girişimci örnekleri ya da başarılı girişim örnekleri saymakla bitmez. Yukarıdaki iki örnek, Türkiye’de kurulmuş binlerce girişimden yalnızca ikisi. Bir girişimin başarılı olabilmesi için en önemli unsurlar, çalışmak ve sabretmektir. Eğer çalışmaktan kaçmıyor ve sabrediyorsanız, başarısız olma olasılığınız çok düşük.

Türkiye İş Bankası Workup Programı

Eğer sizlerde başarılı girişimci olmak adına bir fikir ürettiyseniz ve en azından başlangıç aşamasında dahi olsa adım attıysanız, Türkiye İş Bankası, Workup programı ile, tamamen ücretsiz destek veriyor. Tek yapmanız gereken internet sitesine girerek başvuru formunu doldurmanız ve mülakata girmeniz.

Girişimcilik proje örnekleri arasından seçilirseniz neler kazanacaksınız? Ücretsiz ofis imkanı, alanının en iyi olan mentörlerden destek alma şansı ve başlangıçta düşünemeyeceğiniz kadar fazla insanla, sektörünüzle ilgili konuşma, onlara danışma fırsatı…

Elbette İşkur ya da farklı kurumların ücretli ya da ücretsiz girişimcilik programlarına katılabilirsiniz. Özellikle köklü kurumların girişimcilere ücretsiz olarak sağladığı imkanlardan faydalanmanız, sizin açınızdan çok iyi olabilir. Üsküdar’da, Üsküdar Belediyesinin girişimciler için hazırlamış olduğu konak, yine Workup gibi girişimcilere ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Eğer girişimcilik proje örnekleri ile sunum yapıp ücretsiz destek veren kurumlardan faydalanmayı düşünmüyorsanız da, kolektif ofislerde açık ya da kapalı büro ya da masalar tutup, iş ağınızı geliştirebileceğiniz birçok insanla tanışabilir, işinizin daha hızlı ve sağlam büyümesini sağlayabilirsiniz.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.