Sıradaki içerik:

Ereksiyon Sorunu, Tedavisi ve Çözüm Yolları?

e
sv

İdeal Seks Süresi Ne Kadardır?

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ideal seks süresi

İdeal seks süresi birçok erkek ve kadın tarafından merak edilmektedir. Kimine göre üç dakika, kimine göre on beş dakika, kimine göreyse yarım saat ve daha fazlası, ideal seks süresi olarak görülmektedir.

Peki araştırma yapan uzmanlar bu konuda neler söylüyor? Kadınlar için ideal seks süresi ne kadar? Makalemizde, bu soruların yanıtlarını verirken, seks süresini uzatmanın nasıl mümkün olabileceği ile ilgili bilgi aktarıyor olacağız.

İdeal Seks Süresi Ne olmalı?

Birçok insan tutkulu bir sevişmenin saatler sürebileceğini ve bu sürecin oldukça heyecan verici olabileceğini savunsa da gerçek hiç ama hiç öyle değil.

Genel olarak çok uzun süren sevişmeler, çiftlerin fazla yorulmasına sebep oluyor. Peki ideal seks süresi ne? Yanıtı vermeden önce erken boşalma sorunu ve nedenleri isimli makalemizi okumanızı öneririz. 

Erken boşalmayı önlemek için neler yapılabilir?

Yukarıda linkini vermiş olduğumuz makalemizde bu konuya geçmişten gelen problemler ve stres üzerinden değinmiştik. Şimdi de birçok erkeğin problemi olan erken boşalmanın sevişme esnasında nasıl üstesinden gelebileceğiniz konusunda basit ama etkili birkaç ipucu vereceğiz. 

Ön sevişme: Erken boşalma problemi yaşayan erkekler hem ruhsal olarak kendilerini kötü hissediyor, hem de partnerlerini yeteri kadar tatmin edemeyebiliyorlar. Ön sevişmenin uzun tutulması, erken boşalma probleminizi bir nebze olsun ortadan kaldıracaktır.

İçki: Eğer alkol kullanıyorsanız, birkaç duble viski ya da votka, erken boşalma problemini geçiştirmenize yardımcı olacaktır.

Stres: “Erken boşalır mıyım?” düşüncesini bir kenara bırakıp o an ile ilgilenin. Erken boşaldığınız zaman her şeyin sona ereceğini düşünmeyin. Kendinizi rahatlatacak bir şeyler düşünmeye çalışın.

İlişki anında: Son noktaya gelmeden, boşalma evresine kapılmadan önce cinsel birlikteliğe ara verin. Bir nevi mola gibi düşünebilirsiniz.

Yukarıdaki önerilere uyarsanız, erken boşalma probleminizin bir nebze olsun ortadan kalktığını görebilirsiniz. Eğer işe yaramıyorsa, profesyonel tedavi yöntemleri için uzman bir hekime başvurabilirsiniz.

İdeal seks süresi ne kadar?

Yukarıdaki öneriler, ideal seks süresinin uzun olması gerektiğini düşünenler içindi. Peki gerçekten ideal sürenin o kadar da uzun olmadığını öğrenseniz ne olurdu?

On yıl boyunca uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, ortalama dört dakikalık bir seksin orgazm olmaya yettiğini kanıtlamıştır.

Bu noktadan bakarsak, birçok çift için dört dakika çok kısa bir süre gibi görülebilir. Zaten bu ideal seks süresi değil, orgazm için yeterli olan süredir? Peki ideal seks süresi ne kadar? Sıkı durun; on dakika! Yapılan araştırmaların sonucunda on üç dakika seks yaptıktan sonra çiftlerin yorgunluk hissetmeye başladığını göstermiştir.

Yani aslında on dakikalık bir sevişme sonunda boşalan bir erkek, erken boşalma problemi yaşamamaktadır! Bu noktada partnerini ne kadar memnun edebildiğini de göz önünde bulundurmak gerekir.

İdeal seks süresi on dakika ama bu elbette herkes için geçerli değil. Siz ya da partneriniz uzun ön sevişme sonrasında hızlı bir cinsel birlikteliği ya da kısa bir ön sevişme sonrasında uzun bir cinsel birlikteliği tercih edebilirsiniz.

Bu noktada on dakika sizin için çok kısa olabilir. Fakat erkek ve kadınların çoğunluğu için ideal seks süresi, yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi on dakikadır.

Erken boşalma süresi nedir?

İyi hoş ama o halde erken boşalma süresi nedir? Yani birisinin erken boşaldığını anlaması için, ne kadar sürede boşalması gerekir? 

Birçok çiftin ortalama sevişme süresinin kırk saniye olduğunu biliyor muydunuz? Yani erkeklerde genel olarak bir erken boşalma problemi var.Peki bir sevişme esnasında erken boşalma problemi yok diyebilmek için ne kadar süre boşalmamak gerekir? Eğer üç dakika boyunca boşalmıyorsanız, erken boşalma probleminiz yok diyebiliriz.

Bu makalemizde sizlere erken boşalma süresi, ideal seks süresi gibi önemli bilgiler aktardık. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.