Sıradaki içerik:

Erkekler En Çok Hangi Teknolojik Ürünleri Kullanıyor?

e
sv

İyi Gitmeyen İlişkiyi Düzeltmenin Püf Noktaları

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ilişkiyi kurtarma

Sevgiliniz, nişanlınız, eşiniz ile aranız mı bozuk? İlişkinizin çıkmaz sokağa mı girdiğini düşünüyorsunuz? Zaman zaman hepimiz iletişim sorunları, yanlış anlaşılmalar, iş stresi gibi nedenler ile sevdiklerimiz ile aramızın açılmasına neden olabiliyoruz. Eğer hala birbirinizi seviyorsanız size önereceğimiz ilişkiyi düzeltmenin yolları ile kötüye giden ilişkinizi düzeltebilir; ilişkinizi ve aşkınızı tazeleyebilirsiniz.

 1. Birlikte Zaman Geçirirken Telefonunuzdan Uzak Durun

İlişkilerin bozulmasına neden olan en büyük etmenlerden birisi çiftlerin birbirleri ile beraberken zamanının çoğunu telefonda geçirmeleri. Akşam yemeğinde, film izlerken, sohbet ederken telefonlarınızı sessize alıp kenara alın. Böylece dikkatiniz dağılmadan,  keyifli vakit geçirebilir; ilişkinizi onarabilirsiniz.

 1. Onun İçin Bir Şeyler Hazırlayın

Sevginizi dile getirmek ve aranızı düzeltmek içim milyarlar değerinde yüzüklere, saatlere gerek yok. O dinlenirken ona yapacağınız bir fincan Türk kahvesi, bir bardak çay, akşam yemeği ile sevgilinize, eşinize ya da nişanlınıza sevginizi gösterebilir ve onu mutlu edebilirsiniz. Böyle ufak jestler yaparak ona değer verdiğinizi gösterebilir; kötü ilişkiyi kurtarma şansını elde edebilirsiniz.

 1. Aynı Anda Yatağa Girin

Partneriniz ile aynı anda yatağa girerseniz; uyuyana kadar beraber vakit geçirebilir onu yalnız bırakmamış olursunuz. Beraber yatağa girmek çok basit bile görünse ilişkinizi tazelemek için çok kritik önem taşımaktadır. Kadınların çok büyük bir kısmı eşleri ile geç saatte yatağa girdiği ve kendisini yalnız bıraktığı için sorun yaşamaktadır.

ilişkiyi kurtarma yolları

 1. Beraber Yürüyüşe Çıkın

Sürekli aynı ortamda durmak aranızda gerginliğe neden olabilir. Bu neden ile partnerinizi alarak doğa yürüyüşlerine, sahilde romantik bir yürüyüş ya da bisiklet sürme gibi egzersizler yapın. Etrafınızdaki sakin ortam aranızdaki gerginliğin çözülmesinde size yardımcı olacaktır.

 1. Paylaşımda Bulunun

Partneriniz onunla paylaşımda bulunmanızı ister. Çok özel ve anlatamayacağınız sırlarınızı söylemeniz gerekmemek ile birlikte; örneğin küçüklük anılarınız, komik hatıralarınızı paylaşarak aranızda tekrar bağ oluşturabilirsiniz.

 1. Romantik Bir Ortam Oluşturun

Romantik ortam deyince gözünüz korkmasın; mum ışığında yemek yemenize gerek olmadan romantik ve sıcak bir ortam hazırlayabilirsiniz. Örneğin; beraber sinemaya gidebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey filmi izlerken partnerinize sarılarak ve elini tutarak ona yakın olduğunuzu hissetmesini sağlamak olacaktır.

 1. Ona Sarılın

Sarılmak ilişkinizin sağlıklı kalması ve canlanması için size yardımcı olacaktır. Sarılarak partnerinizin kendisini size yakın hissetmesini, onu sevdiğinizi hissetmesini sağlayacaktır. Onunla sohbet ederken ya da hiçbir sebep yokken sarılın; hayır demeyecektir.

kadınlarla arayı düzeltme

 1. Beraber Yapabileceğiniz Aktiviteler Keşfedin

Partneriniz ile birlikte gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler ile kötü giden ilişkiyi düzeltme yolunda çok büyük adımlar atabilirsiniz. Örneğin; günde 1 saat kitap okumak, beraber film izlemek, yemek hazırlamak gibi faaliyetleri birlikte yapın.

 1. Ona İltifat Edin

Her insan beğenilmek ister. Partnerinizi beğendiğinizi göstermek için ona iltifat edin. İltifatlar sizin onu sevdiğinizi ve beğendiğinizi hissetmesini sağlayacaktır. Böylece aranızdaki gerginliği ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak iltifatları abartmamaya ve gerçekten beğendiğiniz özelliklerine iltifat etmeye özen gösterin. Yoksa partneriniz iltifatlarınızın doğru olmadığına ve sizin yapmacık olduğunuza kanaat getirebilir ve ilişkinizi düzelteyim derken aranız daha kötü olmasına yola açabilirsiniz.

 1. Onun Fikrini Alın

Partnerinizin bir konuda fikrini almak onun fikrine önem verdiğinizi gösterir. Bu neden ile onun fikrini alma kötü giden ilişkiyi düzeltme yolları arasında partnerinizin sizin ona değer verdiğinizi anlaması açısından çok büyük önem arz etmektedir. Örneğin; yeni alacağınız bir mobilya, arkadaşınıza alacağınız hediye ve bir konu hakkındaki düşüncesini almaya her zaman özen gösterin.

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.