Sıradaki içerik:

Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

e
sv

Kadınlar Beden Dilleriyle Erkeklere Ne Anlatmak İster?

Kadınların Hoşlandığını Beden Dili ile Anlamak

Bu yazımda kadınlarla daha iyi iletişim kurabilmek için beden dilini nasıl değerlendirmeniz gerektiğini ve etkili kullanmak için bu hareketlerin anlamlarını özetledim.

Kadınlar Beden Dilleriyle Erkeklere Ne Anlatmak İster?

İnsanların jest mimik ve hareketler ile konuşma görevi olmadan iletişim kurmasıdır.

İletişimin en etkili faktörü de sözsüz davranışlarımız olan beden dilimizdir. Beden dili içten samimiyeti varmak istenen noktayı anlaşılır kılmak öz güvenin dışa vuruş şeklidir.

Konuşmak sadece sözlerimizle olsaydı insanları etkileme sanatı diye bir şeyde olmazdı. Erkekler beden dillerini ne kadar saklasalar da kadınlar beden dilini o kadar çok kullanır ki çünkü kadınlar yaratılışları gereği iç güdülerine çok bağlıdırlar.

Onun içindir ki pek çok şeyi beden dilleriyle anlatmayı başarırlar. Beden dilini ilişkilerinde etkin bir şekilde kullanan kişi karşısındaki kişiye dik bir beden duruşu sergilerse vereceği mesajında güvenli bir özellik katmış olur. İnsanlar hissettikleri gibi mi? Davranmakta yoksa davrandıkları gibi mi ? Hissetmektedirler

Sevgili okuyucularım insanlar hissettikleri gibi davranmaktan daha çok davrandıkları gibi hissetmektedirler.Kişi hangi davranışı sergilerse  sergilesin bir süre sonra beden kimyasında meydana gelen değişiklikler nedeniyle kişi farkında olmadan o yöne doğru duygular yaşamaya başlar.

Kadınlarda duygularını yoğun olarak yaşadıkları için farkında olmadan dışarıya karşı beden dillerini kullanırlar. Erkekler beden dilini okumada uzmansanız eğer kadınların verdiği mesajları da rahatlıkla okuya bilirsiniz. Şimdi sizlere o mesajlar hakkında ipuçları vereceğim.

 • Beden dilinde en önemli iletişim aracı gözlerdir. Gözler her şeyi anlatır. Konuşurken karşımızdaki kişinin yüzüne bakmak o kişiye verdiğimiz değerin ve saygının en önemlisi de mimiklerimizi aşırıya kaçmadan kullanın. “İnsan bir şeyden hoşlanmışsa göz bebekleri büyür.” Erkekler burada size bir tüyo vermek istiyorum. Bir kadının aklında kalmak istiyorsanız gözlerinin içine sadece otuz saniye bakmanız yeterlidir. Aman diyin uzun süre olmasın yoksa kişi tehdit edilmiş duygusu içine girer.Unutmayalım ki! Gözlerin konuştuğu dil her yerde aynıdır.
 • Kadınlar sigara içerken ya da sizinle konuşurken avucunu size karşı döndürmesi sizden hoşlandığını ve sizden bir adım atıp ilgi göstermenizi istiyor.
 • Sizinle ilgilenen bir kadın aynı ortamda oturduğunuz masada eğer ellerini kavuşturup öne yani size yönelik eğilerek konuşuyorsa size karşı güven duygusu oluşmuştur.Erkekler bu noktada iş başına geçebilirsiniz. Kadının size olan ön yargıları varsa bile bu durumu şans olarak kullanabilirsiniz.
 • Bir kadın bacak bacak üstüne atıp arkasına yaşlanıyorsa o an ki ortamdan memnun değildir.Erkekler bu noktada yapabileceğiniz tek bir şey var. Hemen konuyu değiştirmeniz fakat bacak bacak üstüne attı biraz sonra sıkılarak bacak değiştirmesi cinsel haz duyduğu anlamına gelir.
 • Kadın erkekle konuşurken gözlerine değil de başka noktalara bakması bununla beraber ellerini de gizleme gereği duyuyorsa seninle bir şeyler yaşaya bilirim ama hızlı davranmayalım mesajını veriyordur. Kadınlar genellikle erkeklerle bir anda arkadaşlığa girmek istemezler. Bunun nedeni ise kadınlar için güvenmek ilk sıradadır. Bu yüzden de karşılarında ki erkeği işleri ağırdan alarak onu tanımaya ve emin olmaya zaman ayırır.
 • Karşınızda ki kadının sürekli yüzüyle oynaması çenesini okşaması yada alnını kaşıması bulunduğu ortamda kaygılı olduğuna işarettir. Bu durumda onun hoşuna gidebilecek sözlerle yada davranışlarla kendisini rahatlamasını sağlaya bilirsiniz.
 • Erkekler karşınızdaki kadının duruşunuza ve yürüyüşüne de dikkat edin.” Zavallı”ve “ kendinden emin” görünümünü ayırt edebilin.Her erkek öz güvenli ve kendinden emin kadınlardan hoşlanır.Oturuşuyla,duruşuyla o öz güveni sağlasın.Karşınızdaki kişinin eğik ve düşük omuzlarda sizde bir çok anlam uyandırabilir.Örneğin; suçlu,korkak,kendine güvensiz ,utangaçlık gibi duygular uyandırır.
 • Ses tonunuzu kullanarak net mesajlar verin.Konuştuğunuz sözler,kelimeler,beden diliniz ve ses tonunuz tutarlı ve net olsun. Fakat bunları yaparken aşırıya kaçmamaya dikkat edelim, sizin ondan hoşlandığınızı bilmesini sağlayın. Kendinizi sıkıntılı ve yorgun halde olsanız bile ona karşı hissettirmeyin ilgisiz olduğunuzu ima edecek hareketlerden uzak durun. Erkekler kendiniz olmak, karşınızdaki kadını rahatlatır ve onu sizin ile konuşması için cesaretlendirir.

Erkeklerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

Erkekler bir kadını rahat hissettirmeye çalışmak ,ince ,hassas ve son derece dikkat etmeniz gereken bir konudur. Fazla baskıcı görünmeyin yoksa bir kadından diğer bir randevu için asla haber alamazsınız. Bu kadında sizin için kötü izlenim oluşturacaktır.

Kadınlar ve Beden Dili

Bir Kadının Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız

İlk randevunuz da bir bayan eğer sizden hoşlandıysa yandınız işiniz zorlaşacaktır. Çünkü sürekli olarak ne dediğinizi ve davranışlarınızı gözlem altına alıp inceleyecektir. Anlayacağınız sizi elekten geçirecektir.

Erkekler size ikinci bir tüyo da bir kadını cezp etmek için basit bir yöntem sunacağım size, her sabah uyandığınızda aynaya bakıp kendinizi görürsünüz değil mi? İşte uygulayacağınız teknik de “aynalamak” karşımızdakinin beden dilini aynen tekrarlamak anlamına geliyor.

Amacımız ise iletişimi güçlendirmektir, etrafınızdakilere dikkat ettiğinizde çoğunlukla ortak yönlerimizin fazla olduğu kişiler ile arkadaşlık kurarız. Hiç değilse birkaç yönüyle benzesin isteriz. Aksi düşünemezsiniz size yabancı gibi gelir karşınızdaki bayanın bakışlarında size karşı küçük bir tebessümle süslenmiş ise bir yeşil ışık yanmıştır size yolunuza devam edebilirsiniz.

Erkekler Beden Dilini Etkili Kullanmak İstiyorsa, Kaçınmanız Gereken Davranışlar

 • Aşırı göz temasında bulunmak.
 • Bulunduğunuz yerde sürekli sabit durmak.
 • Fazlaca rahat hareketlerde bulunmak.
 • Ayakları çaprazlamak (İletişime kendinizi kapatırsınız.)
 • Kollarınızı önde ve arkada bağlamanız.
 • Saatiniz yada parmağınızda ki yüzüğünüz ile oynamanız.
 • Parmak uçlarınızı birbirine dayamanız.

Bir kadının erkek den hoşlandığını gösteren işaretler;

Kadınların aslında beden dilleri bu sinyalleri istemsizce verir. Bir kadın ağzından çıkan kelimeleri kontrol edebilir. Ama beden dilini kontrol edemez. Şunu belirtmek isterim ki ne kadar saklasak da beden dilimiz doğrucu davranır.

 • Kadınlar konuşurken hoşlandığı erkeğin sürekli gözlerinin içine bakar.
 • Sana yakın oturmaya ve temas etmeye çalışır.
 • Sizi dinlerken kafasını hafifçe yana eğmesi.
 • Sürekli onunla ilgileni istemesi.
 • Sana bakarken göz bebeklerinin büyümesi bu sinyaller kadının sizden hoşlandığını gösterir.
 • Bu sinyalleri yanlış da anlaya bilirsiniz belki de bir anlam bile çıkaramayacaksınız. Bu sizi asla yıldırmasın, kadınların beden diliyle verdiği sinyallerini yorumlayabilmek için sizlerden yapmanızı isteyeceğim bir şey var. Gün içinde konuştuğunuz kadın yada erkeklerin beden dillerini gözlemlemeye başlamanızı isteyeceğim.
 • İnsanlar sizin ağzınızdan çıkan cümlelere nasıl tepkiler veriyor?
 • O anda sizin yüzünüze gülüyor ama içten içe de size kızgın mı?
 • Bu soruların cevaplarını konuştuğun kişinin beden diline bakarak anlayacaksınız. Söylediklerinden değil, karşınızdaki kişinin kayıtlarını izleyerek ,ilk önce kendi beden dilinizi okursanız eğer karşınızda ki kişiyi çözmeye çalışmak daha kolay olacaktır.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.