Sıradaki içerik:

Küçük Evler İçin Dekorasyon Örnekleri

e
sv

Kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar?

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar

Bu makalemizde, kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar sorusunun yanıtını verirken aynı zamanda erkeklerde, kadınların ilgisini çeken noktalara değineceğiz.

Birçok erkek bu soruyu sormuştur; kadınlar erkeklerin neresine bakar? Saçlar, eller, kalçalar, sakallar… Bu, yanıtı oldukça geniş bir soru ve merak etmeyin, hepsini açıklayacağız. Diyelim ki bu sorunun yanıtı verdik, hemen karşımıza daha net bir soru çıkıyor; kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar?

Kadın erkek yakınlaşmaları olsun, iş tanışmaları ya da anlık görüşmeler olsun herkes her zaman karşısındakinin ilk bir yerine bakar. Bu gözler olabildiği gibi dudaklar ya da ayakkabılar da olabilir. Elbette kişiden kişiye değişen bu yaklaşım, “ilk görüşmede insanlar kesinlikle dudaklara bakar” kadar basit bir zemine indirgenemez. Fakat söz konusu kadın erkek yakınlaşmaları olduğunda, yani sorumuz kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar olduğunda yanıt biraz daha göreceli olarak kolay oluyor.

İlk olarak daha geniş bir yelpazeyi ele alalım.

Kadınlar erkeklerin neresine bakar?

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; kadınlar ilk tanışmada erkeklerden daha dikkatli, daha detaycıdır. Birçok erkeğin farkına bile varamayacağı ufacık şeyleri fark edebilir ve sonuç olarak bağlanabilir ya da soğuyabilirler. Bu nokta oldukça önemli çünkü bir çok kadın, karşısındaki erkekle görüşmeye devam edip etmeyeceğine ilk birkaç dakika içerisinde karar verebiliyor! Gelin kadınların genel hatlarıyla erkeklerde ilk dikkat ettiği yerlere bakalım.

Saçlar: İlk tanışmalarda kadınlar erkeklerin saçlarına oldukça dikkat ederler. Çünkü bir insanın temizliğe önem verip vermediği en kolay saçlardan anlaşılır. Yağlı, kirli saçlar kadınlar için oldukça iticidir. Eğer saçlarınızı yapmaya vaktiniz yoksa yıkayın! Dağınık ya da yapılmamış olması, kirli olmasından daha iyidir.

Şöyle bir düşündüğünüzde, kadınlar erkeklerin neresine bakar sorusunu bir kenara koyduğunuzda, tüm insanlar saçlara önem verir ve saçlar, ilk buluşmalarda oldukça ön plandadır.

Erkek Uzun Saç Modelleri isimli makalemizi okuyarak popüler uzun saç modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kalçalar: Birçok erkek bu yanıt karşısında şaşırıyor, yalnızca erkeklerin kadınların kalçalarını beğendiğini düşünüyor. Oysa durum hiçte öyle değil. Çünkü kadınlar, kaslı ve vücutla uyumlu bir şişkinlikteki kalçalar karşısında, erkeklerin kadınlar karşısında yaşadığı duyguları yaşayabiliyor!

Gözler: Öyle ya, “gözler kalbin aynasıdır.” Birçok kadın bir erkeğin gözlerinden ne hissettiğini anlayabildiğini belirtmektedir.

Dişler: Sadece kadınlar için değil, tüm insanlar için önem arz eden bir organdır diş. Elbette her kadın erkekte dişlere önem veriyor. Bunun hakkında detaylı bir anlatım yapmaya gerek yok, zira siz de bu gerçeği oldukça iyi biliyorsunuzdur.

Giyim: Son trendleri takip ediyor musunuz? Eğer yanıtınız hayır ise etmelisiniz! Çünkü kadınlar, abartıya kaçmadan modaya uyum sağlayan erkekleri daha çekici buluyor!

Sakal: Kadınların hoşlandığı Popüler Sakal Modelleri ile ilgili bilgi vermiştik. Kadınların bir çoğu makalemizde belirttiğimiz sakal modellerini oldukça seksi buluyor.

Ayakkabı: “Dost başa, düşman ayağa bakar,” sözü her ne kadar farklı bir anlam ifade etse de, tam olarak bu nokta için söylenmiş gibi. Kadınlar temiz ve aşırıya kaçmayan farklı modelleri çekici bulabiliyor ve aynı zamanda kendisi için hazırlanmış olan erkeklere önem veriyorlar.

Yukarıdakiler, kadınlar erkeklerin neresine bakar sorusunun geniş bir yanıtıydı. Şimdi asıl sorumuza gelelim:

Kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar?

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklerin ilk olarak ellerine bakıyor! Bakımlı, temiz, uzun parmaklı eller kadınların ilgisini çekiyor. Bir de eliniz erkeksi hatlara sahipse, yani biraz damarlı ise, oldukça dikkat çekecektir. Erkeklerin birçoğu manikür yapmayı kadınsı bir hareket olarak görse de bu oldukça yanlış bir bakış tarzıdır. Çünkü bakımlı olmak, kadınsı olmak demek değildir. Kot pantolon giymek nasıl erkeksi bir şey değilse, yani zamanla toplumda kabul gördüyse, manikür de aynı şekilde görecektir. Bu sebeple el bakımınızı yapmanızı öneririz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.