Sıradaki içerik:

En Bilindik 8 Sürücü Hatası

e
sv

Kol Kaslarını Geliştirmek İçin 9 Yöntem

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kas kollarını geliştirme

Erkeklerin etkileyici gözükmesinin altında kaslı vücut yapısı yatıyor. Kol kaslarımı nasıl geliştiririm sorusunu cevaplayarak, sizin de kollarınızın kaslı olması için yol göstereceğiz. Önerilerimiz dahilinde düzenli olarak kas oluşumu için çalışmanız halinde, kaslı kollara kavuşmanız mümkündür.

3 Önemli Kasılma için Ağırlık Çalışmak

Kas gelişiminin en önemli adımı ağırlık çalışmak. Kol kaslarımı nasıl geliştiririm sorusunun cevaplanmasında ağırlık çalışmaları olmazsa olmaz. Mutlaka kaslarınızın gelişimini sağlamak adına, ağırlık çalışmalarınızı düzenli şekilde yapmalısınız. Bilinçli bir şekilde spor yapmak kas gelişimi için oldukça önemlidir. Kol kaslarınız için de önemli olan 3 tip kas kasılmasının en iyi şekilde yapılmasıdır. Aşağıda verilen kasılma tiplerinin üçünün de düzenli olarak yapılması gerekiyor.

 • İzotermik
 • Konsantrik
 • Eksantrik

Kasılmaların kolunuzda döngülü bir şekilde yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Antrenmanların en iyi şekilde, düzenli biçimde yapılmasına dikkat ederek bu döngüyü sağlamaya gayret gösterin.

kas geliştirme

Antagonis Kası Çalıştırmak

Kol kaslarınızın gelişimi için etkili olacak bir diğer yöntem, mutlaka antagonis kasınızı ihmal etmemek olacak. Kolunuzda bu kasın çalışması ile çok daha hızlı şekilde kaslarınızın belirginleşmiş olduğunu göreceksiniz. Kol kasları için önemli olan bu kasın, düzenli olarak çalıştırılarak kas gelişimini sağlamanız gerektiğini unutmayın.

Protein Ağırlıklı Beslenme Alışkanlığı

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, mutlaka protein ağırlıklı beslenmek olacak. Bunun için spor salonunuzda size yapılan diyet programına uymanızı önerebiliriz. Sporla birlikte en doğru şekilde beslenmeniz halinde, kaslarınızın oluşumu mümkün olacak. Protein alabileceğiniz besinleri düzenli şeklide tüketmek de önemli olacak. Sizin için hazırlanmış olan yemek programının protein ağırlıklı olması sağlanacaktır. Sizin yapmanız gereken ise mutlaka bu programa uygun şekilde beslenmektir.

Kardiyo Çalışmaları

Kardiyo, kalp atışınızı arttıracak olan çalışmalardır. Kardiyo çalışmanız için belli bir süre belirleyecek ve bu süre içinde çalışmalarınızı yapacaksınız. Çalışma türüne göre kişinin kaç sayı üzerinden kardiyo çalışacağı değişebilir. Bunun dışında kişinin kilosu, yaşı da aynı şekilde ne kadar bir süre çalışma yapması gerektiğini belirler. Kol kaslarınızı geliştirmek için yöntemler dahilinde araştırma yaptığınızda mutlaka bu çalışmaların size ve vücudunuza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

kas geliştirme

Aynı Bölgede Farklı İki Çalışma Tekniği

Aynı bölgede çalışma için mutlaka iki farklı çalışma tekniğiniz olmalı. Sadece tekbir teknik üzerinden direkt olarak kaslarınızın çalışmasını sağlayamazsınız. Bunun için dikkat etmeniz gereken, iki teknik belirleyerek kaslarınızın çalışmasını sağlamak olacak. Aynı bölgede 3 set bir teknik, 3 set ise diğer teknik şeklinde 6 set çalışmanızı yapmalısınız. Setler arasında mutlaka 60 ile 9, saniye arasında bekleyin.

Alternating Dumbbell Preacher Curl Hareketi

Hareket spor salonuna gitmeden de yapılabiliyor. Oldukça basit olduğundan, dambıl kullanılarak yapılabiliyor. Doğrudan kaslarınızın çalışmasını sağlıyor. Dambılları yere paralel şekilde koyarak, hareket hızlı şekilde yapmalısınız. Ağırlığınızı belirlerken üç seti tam yapabileceğiniz, 4’ü ise yarım bırakacağınız bir şeklide ağırlık seçmelisiniz.

Alternating Incline Dumbbell Curls

Ayarlanabilir sehpa yardımı ile hareket yapılıyor. Koltuğunuzu kullanarak da yapabilirsiniz. Sırt bölümüne yastık koyarak, dambıllar yere paralel olacak şekilde kaldırma hareketi yapacaksınız.

Kordineli Çalışma Sistemi

Kol kaslarınızın gelişimi, sadece kol kası çalışmak ile olmayacak. Sinir sistemi, solunum sistemi hepsi topluca çalışacak. Bu sebeple koordineli olmaya dikkat etmelisiniz.

Düzenli Beslenme ve Spor Alışkanlığı

Sporunuzu yaparken en önemli vurgu beslenme alışkanlığına yapılıyor. Ancak spor yaparak kazanacağınız kaslar için de mutlaka düzenli bir spor alışkanlığı gerekiyor. Kol kası yapmanın püf noktaları dahilinde hareket edin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.