Sıradaki içerik:

Girişimcilik Proje Örnekleri

e
sv

Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli

Günlük hayatımızda ve özellikle son dönemlerde iş hayatımızda oldukça sık kullandığımız kot pantolonları seçerken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Gelin bu makalemizde kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli beraber inceleyelim.

Daha önce Takım Elbise Nasıl Seçilir? başlıklı makalemizde, takım elbise seçmek hususunda öneriler sunmuştuk. Birçok erkek alışverişi oldukça kısa sürede ve birkaç parça deneyerek yapar. Aslında bu oldukça basit ve başarılı bir çözüm ama seçiminizi neye göre yapıyorsunuz? Sadece üzerinize olan pantolonları alıp “paçasını yaptırsam yeter” diye mi düşünüyorsunuz? Kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli, sorusunun yanıtını veremiyorsanız, merak etmeyin; artık kaliteli pantolonlar seçebileceksiniz.

Kot markaları çok fazla ve bu markalar arasından bedeninize en uygun kesimi bulmak, hepsini tek tek denemekten geçiyor. Koton ya da Mavi fark etmez; birçok marka standart ölçülerde kesim yapıyor. Bu yüzden kot pantolon almak aslında düşündüğünüz kadar basit değil. Yani, iyisini, size uygun olanı almak diyelim…

Kot Pantolon Modelleri

Öncelikle kot pantolon modelleri hakkında bilgi sahibi olmalıyız, değil mi? Yani nasıl bir model aradığınızı bilmiyorsanız, bulmanız da mümkün olmayacaktır. Hemen kot pantolon modelleri hakkında bilgi verelim ve ardından kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli, sorusunun yanıtını arayalım.

Kot pantolon modelleri şu şekildedir;

 • Skinny: Birçok markada Skinny jeans ismini duyabilirsiniz. Kısaca dar kot pantolon diyebiliriz. Belden dar olan ve bileklere geldikçe iyice daralan kot pantolon modelleri arasında başı çekiyor.
 • Slim: Skinny’e göre bol kalan ama yine de dar olarak bilinen kot pantolon modelleri, Slim olarak biliniyor. Çok fazla sıkmasa da, dar görünüm elde etmeniz için birebir.
 • Straight: Bel kısmından paça kısmına kadar bolluk oranı aynıdır. Yani bildiğimiz, eskiden beri giydiğimiz düz kot pantolon modelleri aslında Straight olarak isimlendiriliyor.
 • Relaxed: Bildiğimiz bol baldır ve bol paça pantolonlara verilen isimdir ve bundan yedi ya da sekiz yıl önce gençler tarafından oldukça modaydı. Bu modelden daha bolu, rap müzik hayranları ve sanatçıları tarafından tercih ediliyor diyebiliriz :).
Kot Pantolon Modelleri

Kot Pantolon Modelleri

Kot pantolon modellerinden genel olarak bahsettiğimize göre artık kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli, sorusunun yanıtına geçebiliriz.

Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neden pantolon almak istiyorum? Bu kot pantolonu nerede giyeceğim? Bu iki sorunun yanıtını verdikten sonra şu soruları yanıtlamalısınız; nasıl bir pantolon istiyorum? Dar, bol, slim… Son bir soru daha; hangi rengi tercih ediyorum?

Kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli, sorusunun başlangıcı yukarıdaki paragraf. Eğer yanıtları hazırladıysanız, gelin en önemli noktaya gidelim.

Yırtık kot pantolon modası geçti! Kimileri için hiçbir zaman olmamalıydı, kimileri oldukça benimsedi ama artık geçti! Bu yüzden yırtık pantolonlardan uzak durun.

Özellikle kışın ayrı, yazın ayrı kot pantolon modelleri beğenmelisiniz. Çünkü yazlık pantolonlar kışın üşütmenize, kışlık pantolonlar yazın pişmenize neden olabilir. Ayrıca sık kilo alıp veriyorsanız, çok dar pantolonlar almamalısınız. Zira aldığınız pantolonu iki hafta sonra giyemiyor olabilirsiniz.

Kot pantolon vücuda tam oturmalı ve bunun için en güzel tercih muhtemelen slim kot pantolon modelleri olacaktır. Ayrıca slim kot pantolonları hem işte hem de günlük yaşantınızda çok rahat kullanabilir, hem tişört ile hem de gömlek ile rahatça kombin edebilirsiniz. Özellikle kadınlar slim  pantolon modellerini daha fazla beğeniyor. Çünkü kadınların yarısı dar, yarısı bol pantolondan hoşlanmıyor!

Son olarak, beden ölçülerinizi bilmenizde fayda var ama her markaya göre ölçülerin de değişebildiğini unutmayın. Yani bir pantolon satın almadan önce denemenizi öneririz!

Kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli, sorusu için önerilerimiz ve bilgilendirmemiz bu kadar. Umuyoruz ki pantolon alımı hususunda daha hassas ve fayda odaklı olmanızı sağlayabilmişizdir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.