Sıradaki içerik:

Erkekler İçin En İyi 7 Sakal Modeli

e
sv

Kuru ve Gergin Ciltler İçin Tıraş Tüyoları

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

erkeklerde cilt bakımı

Kuru ve gergin cilt birçok kişinin problemidir. Bu problemin giderilmesi için gerekli olan cilt bakımının yapılması, kuru ve gergin ciltlere ihtiyaç duyulan bakımın dermokozmetik ürünlerle yapılması şarttır. Kuru ciltlerde tıraş konusunda alınması gereken birincil önlem, nemlendirici özelliği olan tıraş ürünleri kullanmaktır.

Tıraş Öncesi

Cildinizi sabun kullanmadan temizleyerek yumuşatın. Yüz fırçası kullanarak temizleyebileceğiniz jel ile doğru bir nemlendirme sağlayarak tıraş öncesi ve sonrasındaki bakım önerileriyle cildinizin genç ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tıraş öncesi kılların yumuşaması için doğru bir nemlendirici kullandığınızda sakallar yumuşarken, cildiniz de tıraşın etkisinden arınacaktır.

Yüz temizleme jelleri ve cildi kurutmayan ürünlerle yapılan cilt bakımı için ihtiyaç duyulan tüm rutinin doğru ürünlerle yapılması durumunda cildin nemlendirilmesi mümkün olur. Bu da cildin kurumasını önler ve tıraş sırasındaki kanamaların da önlenmesini sağlar.

kuru ciltler

Tıraş Sırasında

Hassas ciltler için olan tıraş losyonlarını kullanarak kuru ciltlerde tıraş yaparken cildin tıraştan olumsuz etkilenmemesi için uygun bir tıraş bıçağının kullanılması şarttır.

Cilde zarar vermeyen ve tıraş konusundaki etkileri ortadan kaldıran nemlendirici özelliği bulunan ürünlerle tıraş edeceğiniz cildinizin zarar görmemesini sağlayabilirsiniz.

Kuru cildiniz için kaliteli bıçak kullansanız dahi cildinizde kanama riskli söz konusu olacaktır. Bu yüzden sık sık nemlendirmek, yangılar için ise termal su gibi ferahlatıcı ürünler kullanmak kuru cildin problemlerinin de kısa sürede giderilmesini sağlayacaktır.

Roza Hastalığı Olanlar

Roza hastalığı söz konusu olduğunda da cildin ciddi bir bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımın yapılması için hekiminizin önerdiği ilaçları kullanmakla birlikte, cildiniz için özel dermo kozmetik ürünler kullanmanız gerekmektedir. Roza, ciddi bir cilt problemidir ve uzun süren bir tedaviyle uygulanması gerekir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, uygun ürünleri kullanarak cildin tıraşı konusunda hassasiyeti göstermektir.

Tıraş konusunda hekime danışarak dermo kozmetik ürün seçimi yapabilirsiniz. Özellikle cildinizde patlama evresinde roza varsa bu durumda tıraş konusuna ekstradan hassasiyet göstermeniz gerekmektedir. Cilt sağlığınız için tıraş aletleriniz de düzenli olarak temizlenmesi çok önemlidir.

Kızarıklıklar

Cildin yaz ve kış aylarında mutlaka güneş koruyucu kremlerle korunması, kızarıklıkların giderilmesi için termal su gibi ürünlerin kullanılması gerekir. Bu tür ürünler kullanılarak cilt bakımının yapılması ve yüzdeki kızarıklıkların giderilmesi için de ihtiyaç duyulan ürünlerin her zaman dermatolog kontrolünde sağlanması gerekir.

Kızarıklık konusunda tedbir alınması için önlem almak ve sorunsuz bir biçimde yangıları azaltmak için üretilen kremleri tercih edebilirsiniz. Kuru ciltlerde tıraş sonrası bakım için kesinlikle kolonya kullanmamanız gerekmektedir.

Alkolsüz ve Parabensiz Ürünler Kullanılmalı

Alkolsüz ve parabensiz ürünler kullanılarak cildin nemlendirilmesi ve bakımının sağlanması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında güneşin de etkisiyle ciddi bir zarar gören cildin, termal su, güneş koruyucu ve güneş kremi çeşitleriyle beraber kullanılan nemlendirici serisi, tıraş için özel ürünlerle beraber kullanılabilir.

Parabensiz ürünlerin şampuanlarda dahi tercih edilmesi gerekirken, tıraş losyonu ve köpüğü seçerken de hassas ciltlere özel bakımın yapılması şarttır. Cildin güzelliği ve bakımı için gereken özeni gösteren

Kuru Ciltlerde Tıraş

Cildiniz için kullanılan birçok malzeme kirli olması durumunda enfeksiyona neden olabilir. Bu yüzden jilet ve  fırça gibi ürünlerin her kullanımda temizlenmesi gerekiyor. Düzenli olarak dezenfekte edilen ürünlerle istediğiniz bakımı yapabileceğiniz cildinizi, ihtiyaç duyduğu her an nemlendirmeniz oldukça önemli olacaktır. Kuru ciltlerde tıraş için gereken tedbirlerin alınması durumunda her zaman cilt bakımının sağlıklı biçimde gerçekleşmesi söz konusu olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.