Sıradaki içerik:

Kadınlar Beden Dilleriyle Erkeklere Ne Anlatmak İster?

e
sv

Popüler Sakal Modelleri ve Trendleri

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Erkek Uzun Saç Modelleri - At Kuyruğu

Sakal bırakmak son yıllarda bir hayli moda oldu ve doğal olarak en merak edilenlerin başında sakal modelleri gelmeye başladı. Bu makalemizde sakal kimlere yakışır, en gözde sakal modelleri hangileridir sorularının yanıtlarını vereceğiz..

Sakal Modelleri ve Sakal Seçimi

Çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki, sakal modelleri arasından en çok tercih edileni kirli sakal olmaktadır. Hiçbir uğraş vermeden, yalnızca sakal tıraşı olmayarak kirli sakal sahibi olunabiliyor.

Hal böyle olunca erkeklerin en çok tercih ettiği sakal modelleri arasında başı çekmesi kaçınılmaz. Peki kirli sakal kimlere yakışır? Bunun çok net bir yanıtı var; esmer erkeklere kirli sakal daha çok yakışır.

Diğer ten rengine sahip olan bireylere yakışmaz mı, diye soracak olursanız, yakışır fakat yapılan araştırmalar, kirli sakal modasının en çok esmer erkekleri çekici gösterdiğini ortaya koymuş durumda.

Bu noktada bazı küçük noktaları atlamamak gerekir; kirli sakalın birisine yakışması için öncelikle çok seyrek çıkmaması oldukça önemli. Aynı zamanda sakalın düz uzuyor olması da öyle…

Kadınlar Tarafından En Çok Beğenilen Sakal Modelleri

Öncelikle belirmemiz gerekiyor ki, hangi sakal modelinin size yakışacağına siz karar vermelisiniz. Bu noktada sakallarınızı şekillendirmekten ve yeni modeller denemekten çekinmeyin. Aşağıdaki öneriler, genel bakış açısıyla verilmektedir ve her erkek için aynı şey geçerli olmayabilir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki, sakalın yanında saç modelleri de oldukça önemli. Erkek Uzun Saç Modelleri ve Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır? isimli makalelerimizi de okumanızı öneririz.

Hafif Sakal

Kesinlikle “kadınların en beğendiği sakal modelleri arasında başı alıyor,” diyebiliriz. Ne kirli sakal kadar uzun ne de yok denecek kadar az! Kirli sakal ile beraber hafif bırakılan sakalın da bir erkeğe yakışması için bazı şartlar var; seyrek olmaması ve düz uzaması.

Jileti ters yönlere doğru sürterek tıraş olmayı alışkanlık edinmiş olan hemcinslerimiz için bir uyarı niteliği taşısın; kadınlar, birbirine girmiş sakallardan hoşlanmıyor!

Sakal modelleri arasında bakımı en kolay olan hafif sakala, ortalama iki ya da üç günlük bir uzatma ile kavuşabilirsiniz. Peki hafif sakal kimlere yakışır? Erkeklerin çoğuna yakışır ve bu yüzden farklı olmak istiyorsanız, diğer maddelere bakmanızda fayda var.

hafif sakal

Hafif Sakal

Kirli Sakal

Özellikle küçük yüzlü erkekler sakal modelleri arasında kirli sakal modelini tercih edebilirler. Küçük yüzlü olunması sebebiyle, kirli sakal ve kaba sakal yüzünüzün boyutunu biraz büyük gösterecektir ki bu hiçte kötü bir şey değil. Aynı zamanda hafif sakalda söylediklerimiz geçerli; seyrek ve ters uzamış sakallar görünümü kötüleştiriyor.

Çekici erkek olmak için sakal şart mı? Çekici Erkek Nasıl Olunur? isimli makalemizi okuyun!

kirli sakal

Kirli Sakal

Top Sakal

“Benim yüzüm ne küçük ne de büyük” ya da “uzun bir yüzüm var” diyorsanız, kirli/hafif sakaldan hoşlanmıyor ya da çalıştığınız için sakal bırakamıyorsanız müjde! Top sakal size yakışacaktır. Hem iş yerlerinde problem olmaması hem de yuvarlak yüz hatlarına sahip erkeklere oldukça yakışması bakımından top sakal gayet uygun bir tercih.

en iyi sakal

Top Sakal

Kaba Sakal

2015 senesinden itibaren oldukça sık karşılaşılan, geçen sene ve bu senenin sakal modelleri arasında Beyoğlu, Kadıköy gibi semtlerde belki de en sık rastlanan model oldu. Peki bu sakal modeli her bırakana yakışır mı? Elbette hayır!

Eğer geniş ve karakteristik bir yüzünüz, geniş omuzlarınız yoksa ve hele ki uzun sakallarınıza bakım yapmayı ihmal edeceğinizi düşünüyorsanız, bu sakal modeli sizin için uygun olmayabilir.

kaba sakal

Kaba Sakal

Uzun Bıyık, Uzun Sakal

En önemli ayrıntılar uzun bıyık, uzun sakal kombinasyonu yapmak isteyenler için; öncelikle üst dudağı ile burnu arasındaki boşluk büyük olanlar, uzun bıyık düşüncesinden uzak durmalı. Aynı zamanda geniş yüzlü olanlar da.

Sakal modelleri arasında belki de en çok dikkat edilmesi gereken bu model, anlayacağınız gibi herkese yakışmıyor. Bu modelde sakalların dağınık olması kadınların daha çok hoşuna gidiyor.

Uzun bıyık ve uzun sakal kombinasyonu için kuaförünüzden yardım almanızı öneririz. Eğer kendiniz bıyık ve sakallarınızı düzeltecekseniz de, oldukça dikkatli davranmanız gerekecektir. Çünkü en ufak bir hata, tüm sakal ya da bıyıklara veda etmeniz anlamına gelebilir.

uzun bıyık uzun sakal

Uzun Bıyık ve Uzun Sakal

Bu makalemizde sizlere hafif sakal, kirli sakal, top sakal, kaba sakal gibi en popüler sakal modelleri hakkında bilgi aktardık ve aynı zamanda, yüz şekline göre sakal modeli seçimi nasıl olmalı? sorusunun yanıtını verdik. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.