Sıradaki içerik:

Evliliğe Hazır Olmak

e
sv

Takım Elbise Nasıl Seçilir?

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

takım elbise nasıl seçilir

Takım elbise demek, karizma demektir ve yaptığınız seçim kişiliğinizi öne çıkaracaktır. Bu nedenle takım elbise nasıl seçilir sorusunun yanıtını bilmek büyük önem arz ediyor. Makalemizde sizlere bir takım elbise nasıl seçilir, ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Takım elbiselerin erkekleri oldukça karizma gösterdiğini hiç kimse inkar edemez. Özellikle otuzlu yaşlarda, sağlıklı ve diri bir vücuda sahip olan erkekler için takım elbise kurtarıcı olabilir. Özel günlerde ya da günlük yaşamda, dilediğimiz zaman dilediğimiz yerde giyebildiğimiz takım elbise nasıl seçilir? Gelin beraber bakalım.

Doğru Takım Elbise Nasıl Seçilir?

Doğru takım elbise nasıl seçilir sorusunun yanıtını verirken, takım elbise giyerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna da değinelim.

 • Çift yırtmaçlı takım elbiseler, tek yırtmaçlı takım elbiselere göre daha güzel duruyor ve son dönemlerde oldukça moda. Tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Aşağıda örneği bulunuyor;takım elbise nasıl seçilir - yırtmaç

Omuzları oturan takım elbiseleri tercih edin. Eğer omuz kısımları sizin omuz genişliğinizden daha büyükse, takım elbisenizin içinde komik görünebilirsiniz. Bu görüntü, takım elbiseyi emanet aldığınız hissi uyandıracaktır.

Etek boyu çok uzun ya da çok kısa olmasın. Genel olarak bir takım elbisenin etek boyu, fermuarın hemen bitiş noktasında olmalıdır.

Ceketin kolları avucunuzun içine kadar uzanmasın! Bu oldukça çirkin bir görüntü oluşturuyor. Liseli gençlerin hırka kollarını avuçlarına kadar çekmesi gibi! Oysa takım elbise dediğin biraz ağırlık katar, öyle değil mi? İdeal boy, bileğinizin bittiği noktadır.

Gömlek kolu, ceketin birkaç santim dışında dursun. Eğer bir de kol düğmesi takıyor ve takım elbise ile uyumlu gömlek tercih ettiyseniz, oldukça iyi görünecektir.takım elbise nasıl seçilir

Pantolon paçaları ayakkabınıza değsin ama kat kat görünmesin. Özellikle uzun kalmış paçalar katlanarak “dağınıklık” hissi uyandırdığı için, paça boyuna önem vermelisiniz.

Ceket düğmeleri sade ve ceket rengine uygun olmalıdır. Bazı zamanlar görüyoruz; siyah ceketin altında açık gri düğmeler… Bu tercih hiç ama hiç uygun değil. Tamamen göz zevkinize kalmakla beraber, renk uyumlarını araştırıp tercihinizi buna göre yapmanızı öneririz.

Günlük yaşamda siyah takım elbise yerine kül rengi ya da gri takım elbiseleri tercih etmenizi öneririz. Çünkü siyah, oldukça resmi ve ciddi bir renktir.

Yine günlük yaşamda daha spor görünen tek düğmeli ceketleri tercih edebilirsiniz.

Ayakkabınız, kemeriniz renk olarak takım elbisenizle uyumlu olmalı. Gri bir takım giyerken kahverengi ayakkabı ve kemer tercih edebilirsiniz ama kahverengi bir takım giyerken gri bir ayakkabı ve kemer hiç hoş durmayacaktır. Yine de bu tercih zevkinize göre şekillenebilir.

Kravat tercihiniz daima gömlek ve ceket renginizden daha koyu olmalı.takım elbise nasıl seçilir

2 düğmeli ceket tercih edecekseniz, üstteki düğmesi göbeğinize ya da çok az üstüne denk gelmeli. İdeal ölçüler bu şekildedir.

Oturduğunuz zaman pantolon yukarı çekildiğinde bacaklarınızın görünmeyeceği kadar uzun çoraplar tercih edin. Kesinlikle takım elbiseyle kısa çorap giymeyin!

Eğer çok terliyorsanız ya da vücut kıllarınız beyaz gömleğin altından renk olarak belli oluyorsa, fanila giymenizi öneririz.

Naylon takım elbiselerden uzak durun ve özel günler için pamuk, normal kullanım için yün tercih edin. Özellikle sentetik kumaşlardan (polyester gibi) uzak durun. Kaşınma, yanma gibi etkiler göz önünde bulundurulduğunda, ucuz olması tercih sebebi olmaktan çıkıyor.

Yaka tercihiniz size kalmış; standart olarak üçgen yaka tercih edebilirsiniz. Genel olarak satılan ceketler üçgen yaka olmaktadır.takım elbise nasıl seçilir

Bu makalemizde takım elbise nasıl seçilir sorusunun yanıtını verirken aynı zamanda takım elbise giyerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna da değindik. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Erkek Dövme Modelleri

Erkek Parfüm Önerileri – Parfüm Seçimi Nasıl Olur?

Jilet mi Makine mi?

En Popüler Sakal Modelleri

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.