Sıradaki içerik:

Savunma Sanatları

e
sv

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır?

avatar

Yasin BOSTAN

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yalan söyleyen kadın nasıl anlaşılır

Elbette yalan söylemek oldukça kötü bir eylem fakat bazen eşler birbirine yalan söyleyebiliyor. Bu makalemizde sizlere yalan söyleyen kadın nasıl anlaşılır, açıklamaya çalışacağız.

İnsan zeki bir varlıktır, bunu hiç kimse reddedemez. Fakat yalan söylemek ve yakalanmamak bazen zeki olmaktan daha fazlasını gerektirir; iyi bir hafıza,  duyguları kontrol edebilmek ve en önemlisi bedeni kontrol edebilmek.

Yalan Söyleyen Kadın Nasıl Anlaşılır?

Çoğu zaman duymuşsunuzdur; “gözler yalan söylemez.” Evet ama bu tek başına yeterli değil, asıl doğru olan şudur; “beden asla yalan söylemez.” Peki yalan söyleyen kadın nasıl anlaşılır? Cem Yılmaz’ın Fundamentals isimli gösterisinde söylediği gibi, kadınların yalan söylediğini anlamak çok mu zor? 

Eşinin Yalan Söylediğini Anlamak

İnternet hayatımıza girdiğinden beri insanlar merak ediyorlar; eşinin yalan söylediğini nasıl anlarsın? Aslında yanıtı çok ama çok basit; beden dili. Fakat ilk önce, ilişkide yalan söyleyen birisi kendisini nasıl ele verir, diğer maddelere bir bakalım.

 • Yalan söyleyen insan tuhaf davranır. Tıpkı aldatan bir insan nasıl eşine aşırı sevgi gösterilerinde bulunuyorsa, yalan söyleyen bir insanın da tepkilerinde tuhaflıklar sezilir. “Dün akşam neredeydin?” Sorusuna “söylemiştim ya!” tarzı bir yanıt, önceden ne söylediğini düşünmek için zaman kazandırıyor olabilir.
 • Yalan söyleyen birisi, bu yalanı söylemeden önce muhtemelen hikayeyi oluşturmuştur. Hiç ummadığı bir soru sormak, ters köşe yapabilir. Diyelim ki eşiniz bir arkadaşında olduğunu söyledi ve siz de tamam dediniz. Ardından on dakika sonra “seni almaya geliyorum, kaçta çıkacaksın?” diye sordunuz. Sizce yalan söyleyen birisi buna nasıl yanıt verir?
 • Yalan söyleyen insan göz teması kurmaktan kaçınır! Yalan söyleyen kadın nasıl anlaşılır sorusunun en önemli yanıtlarından birisi bu. Sevgilimin yalan söylediğini nasıl anlarım diye soruyorsanız, yine gözlerinin içine bakmanız kimi zaman yeterli olacaktır.

Yalanı Anlamanın En Kolay Yolu: Beden Dili

Beden Dili, konuşma dilinden çok daha etkilidir. İstediğiniz kadar iyi bir konuşmacı olun, dinleyiciler her zaman beden dilinizden etkilenir. Bu sebepten ötürü yalan söyleyen birisi beden diline inanılmaz derecede hakim olmalıdır. Ne demiştik; beden asla yalan söylemez!

Bir insan söylediği yalan üzerinden mükemmel bir hikaye kurgulayabilir, tüm soruları yanıtlayabilir ama sonsuza dek beden diline hakim olamaz. Kişinin yalan söylediği beden dili ile nasıl anlaşılır? Gelin beraber bakalım.

 • Eller ile yapılan jestler minimum düzeydedir. El ifadeleri genel olarak haklılığı, doğruluğu desteklediği için yalan söyleyen birisi el jestlerini çok fazla kullanmaz. Masum bir insanın, doğruyu söyleyen birisinin avuç içleri yukarı bakarken konuştuğuna şahit olabilirsiniz.
 • Yalan söyleyen birisi elini yüz çevresine dokundurma isteği duyar. Çocuklar yalan söylediğinde ağzını kapatırken, ergenler parmaklarını dudakları üstüne koyar. Yetişkinlerse ellerini yüz çevresine dokundurur ya da gezdirir.
 • Yalan söyleyen birisinin bedensel hareketlerinde artış olur. Sebebiyse, huzursuz hissetmesi ve kan basıncının artmasıdır. Sürekli hareket etmesi ve bir noktada kalkıp oturması gayet doğaldır.
 • Bir insanın mimiklerine bakarak yalan söyleyip söylemediğini anlamak çok güçtür. Bu yüzden mimik hareketlerine eğer aşina değilseniz dikkat etmeniz önerilmez. Fakat gözlerini kaçırması önemli bir noktadır.

Yukarıda verilen örnekler, yalan söyleyenin beden dili için verilmiş örneklerdir. Hiçbir beden dili hareketi tek başına yorumlanmamalı, en az birkaç tanesinin belirli süre zarfları içerisinde gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Elbette yukarıdaki belirtiler kesinlikle herkes için geçerli olur, diyemeyiz. Birçok beden dili uzmanı, jest ve mimiklerin kişiden kişiye değişebileceğini belirtmektedir.

Eğer eşinizi ya da sevgilinizi iyi tanıyorsanız, yalan söylediği zaman oluşan farklılığı ayırt edebilirsiniz. Bunun için beden dili ya da başka önermelere gerek duymazsınız.

Bu makalemizde sizler için yalan söyleyen kadın nasıl anlaşılır, sorusunun yanıtını verirken aynı zamanda yalan söyleyenin beden dili konusunda bazı örnekler verdik. Unutmayın; beden asla yalan söylemez!


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Kadınlar Erkeklerin İlk Neresine Bakar?

Çekici Erkek Nasıl Olunur?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.